Wybitny reżyser, erudyta, żywa skarbnica wiedzy o kinie: zgadza się, Bertrand Bonello bezsprzecznie zasługuje na miano mistrza. Dziś zwracamy jednak uwagę na inną zaletę naszego gościa specjalnego: Bonello to świetny rozmówca, który potrafi w wyjątkowy i serdeczny sposób dzielić się doświadczeniem. Z tym większą przyjemnością zapraszamy na festiwalowy masterclass (20 lipca, godz. 16:15), będący częścią retrospektywy twórczości francuskiego mistrza. Rozmowę poprowadzi Piotr Czerkawski.
Bonello to jeden z najbardziej wizjonerskich i odważnych twórców współczesnego kina autorskiego. Jego filmy są erudycyjne i niezwykle wyrafinowane, pełne ukrytych aluzji do sztuki, cytatów, literackich odniesień. Mistrz europejskiego kina, podczas masterclassu prowadzonego przez Piotra Czerkawskiego, z pewnością podzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi sztuki filmowej – a takiego wszechstronnego kinofila to sama przyjemność słuchać.
Wydarzenie odbędzie się 20 lipca (sobota) godz. o 16:15 w sali 6 w Kinie Nowe Horyzonty. Wstęp na masterclass jest bezpłatny, ale trzeba odebrać darmową wejściówkę w kasie kina (lub dokonać rezerwacji korzystając z karnetu/akredytacji).
Zachęcamy także do oglądania filmów z retrospektywy twórczości Bertranda Bonello, w tym jego najnowszego dzieła – Bestii.
Partnerami retrospektywy są Visa oraz Instytut Francuski w Warszawie.