English

Masterclass z twórcami „Dziewczyny z igłą”

9/07/24
Mistrzowska drużyna, czyli polskie filmy w programie festiwalu Każda miłość ma początek, czyli Młode Horyzonty na Nowych Horyzontach

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska, organizatorzy międzynarodowych warsztatów Studio Nowe Horyzonty+, zapraszają na otwarty masterclass, który odbędzie się w ramach wydarzenia podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty.

Będzie to wyjątkowe spotkanie z producentem i reżyserem filmu Dziewczyna z igłą, którzy w 2005 roku jako dwudziestoparolatkowie spotkali się w Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie realizowali wspólnie krótkie filmy. Razem przecierali też międzynarodowe filmowe szlaki, konsekwentnie wytaczając swoją filmową ścieżkę, która doprowadziła ich na czerwony dywan na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie w tym roku, w konkursie głównym premierę miał ich ostatni film. Magnus von Horn (reżyser) urodził się w Szwecji, ale już prawie 20 lat mieszka w Polsce. Mariusz Włodarski (producent) po studiach w 2010 roku założył swoją firmę producencką, wcześniej uczył się o międzynarodowych koprodukcjach w legendarnej firmie Opus Film (znanej z wyprodukowania m.in. nagrodzonej Oscarem Idy). Na czym polega fenomen tej współpracy i przyjaźni? Czy szwedzko-polskie różnice kulturowe niosą za sobą jakieś wyzwania? Jak Magnus i Mariusz wspominają swoje studenckie czasy i początki współpracy? Na ile da się zaplanować wspólną drogę kariery? I wreszcie: jak to zrobić, żeby „przejść się po czerwonym dywanie w Cannes”, co dla większości filmowców jest spełnieniem marzeń? Na te i inne tematy porozmawia z twórcami Marta Bałaga.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 lipca w godz. 14:00 - 15:00 w sali konferencyjnej America hotelu Wyndham Wroclaw Old Town (ul. Świętego Mikołaja 67).

Wykład w języku angielskim jest otwarty dla publiczności, lecz obowiązują zapisy.

Formularz zgłoszeniowy

Partnerami Studia Nowe Horyzonty+ są: EAVE – jeden z czołowych programów kształcenia zawodowego w Europie, m.in. organizator warsztatów producenckich EAVE Producers Workshop i Marketing Workshop, MIDPOINT Institute, London Film Academy, Canal+ online, Polska Gildia Producentów, Rumuński Instytut Kultury, Instytut Cervantesa, Ambasada Królestwa Niderlandów oraz Crew United.

15. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się w dniach 18-21 lipca we Wrocławiu.


czytaj także
Top 10 Top 10 Marcina Pieńkowskiego 8/07/24
Program Wracamy do siebie. Sprawdź program Klubu Festiwalowego w Arsenale 11/07/24
Top 10 Na luzie. Top 10 Urszuli Śniegowskiej 7/07/24
News Top 6 filmów Marty Niedźwieckiej, autorki podkastu „O Zmierzchu” 12/07/24

Newsletter

OK