English

„Poprzednie życie”: miłość (nie)możliwa na NH VOD

12/01/24
Poprzednie życie, reż. Celine Song
„Zielona granica” Agnieszki Holland już na NH VOD Nie bój się strachu. Więcej emocji z mBankiem na Nowych Horyzontach VOD

„Oni byli sobie pisani”, „to miłość od pierwszego wejrzenia” – takie hasła zazwyczaj otwierają wątpliwej jakości romansidła, jednak Celine Song udowadnia, że wciąż jest wiele do opowiedzenia o (nie)spełnionym przeznaczeniu. Co więcej – można zrobić to w diablo atrakcyjny, świeży, niecodzienny sposób, z ogromną dawką czułości i inteligentnego humoru. 

Poprzednie życie niedawno triumfalnie przeszło przez polskie kina, zbierając świetne recenzje i zachwyty wśród widzów i widzek, a dziś zasila katalog platformy Nowe Horyzonty VOD.

Zobacz Poprzednie życie

Poprzednie życie: nigdy, czasami, rzadko, zawsze

Fabuła Poprzedniego życia wydawałaby się nieprawdopodobna, gdyby nie została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Aby w swoim debiucie opowiedzieć osobistą historię, Celine Song musiała nauczyć się reżyserii filmowej, a potem przekonać do siebie studio A24. W efekcie dostajemy piękną i subtelną, a jednocześnie uniwersalną love story, która stała się przebojem festiwali Sundance i Berlinale. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) wychowali się w Korei Południowej i byli w dzieciństwie nierozłączni. Rozdzieleni przez los, spotykają się po dwóch dekadach, gdy są już innymi ludźmi: ona rozwija swoją karierę dramatopisarską w Nowym Jorku i jest żoną Arthura (John Magaro), on dalej mieszka w Seulu i właśnie rozstał się z dziewczyną. Wciąż jednak odnajdują w sobie dawne cechy i emocjonalną więź, która ich łączyła. Podczas tygodnia spędzonego razem snują rozmyślania o tym „co by było, gdyby...”. W Poprzednim życiu czuć ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Osadzeni w emocjonalnym „tu i teraz” bohaterowie Celine Song wychodzą na spotkanie z alternatywnymi ścieżkami własnego losu. Czy istnieje przypadek? Czy ludzie są sobie pisani? Czy najbliżsi nam są ci, których poznaliśmy w poprzednim życiu?

Polskim dystrybutorem Poprzedniego życia jest Gutek Film.


czytaj także
Dystrybucja „Totem” już w kinach. Zobacz film i słuchaj podcastów 12/01/24
Dystrybucja Uważaj z uważnością – zobacz zwiastun „Club Zero” Jessiki Hausner 8/01/24
News Licytuj karnety i festiwalowy dywan: Nowe Horyzonty grają razem z WOŚP 17/01/24
Nowe Horyzonty VOD „Przejścia” Iry Sachsa ekskluzywnie na NH VOD 19/01/24

Newsletter

OK