English

30 lipca: niedziela na festiwalu

30/07/23
Delikwenci, reż. Rodrigo Moreno
„Delikwenci” Rodriga Moreno zdobywcą Grand Prix 23. mBank Nowe Horyzonty Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Mariją Kavtaradze

Nie mówimy „do widzenia”, ale „do zobaczenia”. Choć to ostatni dzień stacjonarnej części festiwalu, to wciąż możecie zabrać Nowe Horyzonty do swoich domów i aż do 6 sierpnia oglądać filmy online. Zanim jednak wszyscy rozejdziemy się w swoje strony, to dziś czeka na nas jeszcze 46 seansów...

...w tym pokazy tegorocznych laureatów – Delikwentów (Grand Prix), Czarnego kosa, czarnej jeżyny (Nagroda Publiczności; uwaga! Seans Czarnego kosa… rozpocznie się 45 minut później, o godz. 19:30) oraz After (wyróżnienie). Po pokazie tego ostatniego będzie można porozmawiać z reżyserem, Anthonym Lapią oraz aktorką, Natalią Wiszniewską. Niezmiennie polecamy także festiwalową Scenę Artystyczną, a późnym wieczorem zapraszamy na pożegnanie Kina na Rynku oraz taneczny finał w Podwórku festiwalowym.

Pięć diabłów na wrocławskim Rynku

Dobrze wiemy, że tego potrzebujecie: Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler w brawurowym wykonaniu bohaterek Pięciu diabłów – na wielkim ekranie, z wielkich głośników, w samym sercu Wrocławia. Na zakończenie Kina na Rynku zapraszamy na seans jednego z najpopularniejszych filmów ubiegłorocznej edycji Nowych Horyzontów. Wspólne śpiewanie jest nie tylko dozwolone, ale nawet wskazane. Zaczynamy o 22:00; wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.

Spotkania

  • 13:45, DCF Lalka – After, reż. Anthony Lapia (gość: Anthony Lapia, Natalia Wiszniewska – aktorka)
  • 16:15, KNH6 – Pusty, reż. Kil Minhyeong (gość: Kil Minhyeong)

Sztuka i Podwórko festiwalowe na horyzoncie

Spragnieni pozafilmowej sztuki znajdą ukojenie w galeriach SiC! BWA oraz Studio BWA, gdzie można podziwiać (odpowiednio) wystawy Ze środka oraz Avec Plasir. Zachęcamy, aby odwiedzić także Stary Ratusz, gdzie czeka na Was wystawa Kasi Kmity – Contrafactur. Wszystkie trzy wystawy będą dostępne jeszcze długo po zakończeniu festiwalu – zapraszamy więc, żeby odwiedzać, zwiedzać, doświadczać!

Późnym wieczorem warto zajrzeć do Podwórka festiwalowego i muzycznie pożegnać tegoroczne Nowe Horyzonty. W Surowcu już o 20:00 rozpocznie się chill-out dla tęczowej rodziny – bezpieczna przestrzeń na odpoczynek i zabawę dla każdego, kto odnajduje się w tęczowej społeczności. O 22:00 w Recepcji za konsoletą stanie Igor Miłosz Lewek.

Kawa, moja wspaniała kawa

I nie tylko. W bistro Kina Nowe Horyzonty czeka na Was bogata oferta różnorodnych przekąsek na słono i na słodko, w tym od Dobrej Kalorii, a do tego cold brew NITRO, Fritz Kola i inne formy orzeźwienia. Kinowe bistro to idealne miejsce na zaspokojenie głodu pozafilmowego między seansami.

 

Kino na Rynku organizujemy dzięki wsparciu mecenasa mBank Nowe Horyzonty, Gminy Wrocław.

Polskie filmy pokazywane w ramach festiwalu prezentowane są dzięki partnerstwu z Dr Irena Eris.


czytaj także
Wydarzenie Koncert Daniela Spaleniaka i duetu SARAPATA 29/07/23
Program mBank Nowe Horyzonty online jeszcze do 6 sierpnia 30/07/23
Program Pomóż nam ulepszać festiwal. Wypełnij ankietę 29/07/23
Esej Satyajit Ray: Kalkuta, Bengal, a potem cały świat 29/07/23

Newsletter

OK