English

24 lipca: poniedziałek na festiwalu

24/07/23
Ruch rzeczy, reż. Manuela Serra
Dodatkowe pokazy „Club Zero” i „Disco Boy” „Dlaczego wariatka?” Rozmowa z Leną Górą

Nowe Horyzonty to ten czas w roku, kiedy nie tylko w niedzielę wieczór, ale nawet przez cały poniedziałek humor nie jest popsuty. Dziś zachęcamy, aby dać się otulić portugalskiemu saudade – temu wyjątkowemu rodzajowi melancholii, który wywołuje uśmiech na twarzy. 

Zajrzyjcie więc do programu sekcji Focus na Portugalię. W poniedziałek zapraszamy także na 8 spotkań z 24 twórczyniami i twórcami, wystawy oraz wieczór w Podwórku festiwalowym, który może przeistoczyć się we wtorkowy poranek.

W programie sekcji Focus na Portugalię znalazło się dwadzieścia tytułów krótko- i długometrażowych, wyjętych z bogatej kinematografii tego niewielkiego kraju o skomplikowanej historii. Pokazywane w Polsce premierowo (sic!) mają zachęcić publiczność do dalszych poszukiwań i odwiedzin w lizbońskiej Cinemateca Portuguesa, by spędzić tam równie udany wieczór, jak w klubie fado. Dziś szczególne polecamy seanse filmów Ruch rzeczy (15:45) oraz Xavier (18:45).

Sprawdź program sekcji

Blisko na wrocławskim Rynku

W ramach Kina na Rynku wyświetlimy najpiękniejszy film zeszłorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni, empatii, szukaniu zrozumienia i porozumienia oraz układaniu pokiereszowanych emocji w obliczu starty bliskiej osoby. Zaczynamy o 22:00; wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.

Spotkania

  • 12:45, KNH7 – After, reż. Anthony Lapia (goście: Anthony Lapia, Natalia Wiszniewska – aktorka)
  • 16:00, KNH3 – Bojaźliwa uczestniczka ruchu, reż. Martha Mechow (goście: Martha Mechow, Hans Broich – producent, Toni Mosebach – autor muzyki, Ann Göbel – aktorka, Felix Leitner – montażysta, Charlotte Brandhorst – kostiumografka)
  • 16:00, KNH5 – Shortlista – zestaw 3 (goście: Robert Kwilman – reżyser, Michał Toczek – reżyser, Pola Włodarczyk – reżyserka, Klaudia Bochniak – reżyserka)
  • 16:00, KNH6 – Przedpokój, reż. Jorge Cramez + Urzekająca kraina, reż. Raul Domingues (gość: Raul Domingues)
  • 18:45, KNH7 – Kwiaty ludzkiego ciała, reż. Helena Wittmann (gościni: Helena Wittmann)
  • 19:00, KNH5 – Atalanta, reż. Jean Vigo (gość: Michał Oleszczyk (filmoznawca)
  • 19:00, KNH8 – Wieczór specjalny z serialami Netflix: serial Absolutni debiutanci – Kamila Tarabura – reżyserka, Martyna Byczkowska – aktorka, Magdalena Zielska – producentka; serial Infamia – Anna Maliszewska – reżyserka, Zofia Jastrzębska – aktorka, Justyna Pawlak – producentka; serial Informacja zwrotna – Leszek Dawid – reżyser, Arkadiusz Jakubik – aktor, Łukasz Dzięcioł – producent, Jakub Żulczyk – autor pierwowzoru literackiego, materiały do scenariusza)
  • 19:00, DCF Warszawa – Powoli, reż. Marija Kavtaradze (gościni: Marija Kavtaradze)

Sztuka i Podwórko festiwalowe na horyzoncie

Spragnieni pozafilmowej sztuki znajdą ukojenie w galeriach SiC! BWA oraz Studio BWA, gdzie można podziwiać (odpowiednio) wystawy Ze środka oraz Avec Plasir (dziś o 18:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie). Zachęcamy, aby odwiedzić także Stary Ratusz, gdzie czeka na Was wystawa Kasi Kmity – Contrafactur.

Późnym wieczorem warto zajrzeć do Podwórka festiwalowego, gdzie ekipy klubów Recepcja i Surowiec niezmiennie czekają na Was z różnymi przyjemnościami. Dziś o 19:00 w Surowcu rozpocznie się wydarzenie Ubierzmy się w wolność, podczas którego będzie można stworzyć kolorowe ubrania służące nam w walce o wolność, miłość i równość. Od 22:00 w Recepcji czas będzie umilać muzycznie Rábano Picante – członek kolektywu regime i jeden z gospodarzy odpowiedzialnych za program Uczulenia – niezależnej przestrzeni klubowej pod wrocławskim nasypem.

Kawa, moja wspaniała kawa

I nie tylko. W bistro Kina Nowe Horyzonty czeka na Was bogata oferta różnorodnych przekąsek na słono i na słodko, w tym od Dobrej Kalorii, a do tego cold brew NITRO, Fritz Kola i inne formy orzeźwienia. Kinowe bistro to idealne miejsce na zaspokojenie głodu pozafilmowego między seansami.

 

Kino na Rynku organizujemy dzięki wsparciu mecenasa mBank Nowe Horyzonty, Gminy Wrocław.

Polskie filmy pokazywane w ramach festiwalu prezentowane są dzięki partnerstwu z Dr Irena 


czytaj także
Branża Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+ 23/07/23
Wywiad Joginka z gnatem. Rozmowa z Sydney Sweeney 23/07/23
Wywiad Prawda zaklęta w satyrze. Rozmowa z Brandonem Cronenbergiem 23/07/23
Wywiad Śmierć i cud urodzin. Rozmowa z Lilą Avilés 24/07/23

Newsletter

OK