English

Poznajmy uczestników i gości 12. edycji warsztatów A Sunday in the Country

17/07/23
Z kamerą wśród Wulkanów (albo krótka historia islandzkiego kina drogi) Filmowe gwiazdy pod rozgwieżdżonym niebem. Sprawdź program Kina na Rynku

W dniach 21-24 lipca 2023 r. młode krytyczki i krytycy filmowi z Europy spotkają się po raz dwunasty na warsztatach A Sunday in the Country – wydarzeniu towarzyszącym 23. Międzynarodowemu Festiwalowi mBank Nowe Horyzonty, organizowanym przez Europejską Akademię Filmową i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – ponownie w Willi Słoneczna w Zagórzu Śląskim nad Jeziorem Bystrzyckim.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów pochodzą z 7 krajów. Będą to laureat i laureatka Konkursu im. Krzysztofa Mętraka, Maciej Satora i Maria Dutkiewicz, Fin Anton Vanha-Majamaa, Ramona Aristide z Rumunii, Silvia Mariscal z Hiszpanii, Cas Hoekstra z Holandii, Chiara Zuccari z Włoch i Oleksandra Kalinichenko z Ukrainy.

Pod kierunkiem doświadczonego krytyka z Grecji, Manolisa Kranakisa rozmawiać będą o specyfice tej profesji w poszczególnych krajach w post-pandemicznej rzeczywistości i dzielić się doświadczeniami zawodowymi.

Warsztaty odwiedzą też festiwalowi twórcy i twórczynie: Lila Avilés, Raul Domingues, Olga Chajdas i Ane Hjort Guttu. W trakcie pokazów filmowych i dyskusji po projekcji oraz wspólnego gotowania młodzi krytycy i krytyczki nawiążą też międzynarodowe relacje profesjonalne. Niektórzy będą następnie uczestniczyć w festiwalu mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

A Sunday in the Country powstaje we współpracy z Ministerstwem Kultury Królestwa Hiszpanii, Ambasadą Królestwa Niderlandów, Fińską Fundacją Filmową, Rumuńskim Instytutem Kultury, Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


czytaj także
Program Bliska daleka Północ. Sekcja Oslo/Reykjavik po raz piąty na festiwalu 17/07/23
Program Podwójna gwarancja dobrej jakości – Nowe Horyzonty na Nowych Horyzontach 19/07/23
Wywiad Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Marcinem Pieńkowskim 19/07/23
News System rezerwacji już działa. Przepraszamy za problem! 20/07/23

Newsletter

OK