English

Zobacz najlepsze anime tego roku. „Belle” już na NH VOD

2/09/22
Belle, reż. Mamoru Hosoda
We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach!

Nie bójmy się słów: Mamoru Hosoda jest prawdziwym mistrzem anime. Wyreżyserowane przez niego Wilcze dzieci i Mirai (nominacja do Oscara) udowodniły, że perfekcyjnie łączy wizualne piękno z mądrymi historiami. Jego najnowszy film – Belle – jeszcze podbija stawkę: to olśniewająca, porywająca i jednocześnie wzruszająca opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych. 

Od dziś możecie zaprosić Belle do swoich domów – film jest dostępny online ekskluzywnie na platformie Nowe Horyzonty VOD.

Zobacz Belle

Polscy widzowie pokochali Belle. Film zebrał rekordową, ponad 60 tysięczną widownię w kinach! Historia Suzu i wirtualnego świata „U” stała się jednym z największych hitów anime w Polsce. W odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie zarówno wśród młodych, jak i dorosłych widzów film dostępny jest online w dwóch wersjach językowych – oryginalnej z polskimi napisami oraz z polskim dubbingiem. Głosu głównej bohaterce użycza sama Daria Zawiałow, którą usłyszeć można też w brawurowych wykonaniach piosenek w filmie.

Belle: uwolnij swój głos

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Belle swoją światową premierę miała na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Cannes. Seans z udziałem reżysera zakończył się rekordową, 14-minutową owacją na stojąco.

Zwiastun z polskimi napisami

Zwiastun z polskim dubbingiem

Gęsia skórka gwarantowana. Posłuchaj podcastu o dźwięku i muzyce w kinie

Pamiętacie Berberian Sound Studio Petera Stricklanda? Choć na ekranie (teoretycznie) nie dzieje się nic strasznego, to w warstwie dźwiękowej mamy tu cały wszechświat doznań, przez które serce zaczyna bić mocniej. Podobne wrażenia czekają Was podczas odsłuchu najnowszego odcinka podcastu, który mamy przyjemność tworzyć wspólnie z mBankiem i Filmwebem.

Tym razem Błażej Harpkowicz zaprosił do studia dwóch wybitnych specjalistów: kompozytora Wojtka Urbańskiego (Hiacynt, serial Układ) i reżysera dźwięku Jacka Hamelę (Imagine, Róża). Wspólnie rozmawiają o różnych technikach, sposobach i najciekawszych przykładach kreowania warstwy dźwiękowej w kinie.


czytaj także
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22

Newsletter

OK