English

Niedziela na Nowych Horyzontach

31/07/22
Piosenki o miłości, reż. Tomasz Habowski
We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach!

Koniec? Skąd. Dziś przed nami jeszcze blisko 50 seansów w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz projekcja na Rynku. 

Do 7 sierpnia wciąż można oglądać ponad 100 filmów w ramach online’owej części festiwalu. Powstrzymajcie więc łzy i pamiętajcie, że możecie zabrać Nowe Horyzonty do swoich domów.

Spotkania

W trakcie tegorocznej edycji Nowych Horyzontów przeprowadziliśmy aż 146 (!) spotkań z twórczyniami i twórcami festiwalowych filmów. Dziś zapraszamy na ostatnią, 147. sesję Q&A: po seansie Silent Twins (godz. 12:30) porozmawiamy z przedstawicielkami ekipy filmu – Agnieszką Smoczyńską (reżyserką), Klaudią Śmieją-Rostworowską (producentką), Jagną Dobosz (scenografką) i Bogną Szewczyk (producentką liniową).

Kino na Rynku

W ramach pożegnania kina plenerowego wybrzmią dziś Piosenki o miłości – pełnometrażowy debiut Tomasza Habowskiego. Film zachwycił publiczność i jury festiwalu w Gdyni i jest niczym powracająca piosenka, której nie można zapomnieć. Historia przywodzi na myśl najlepsze tytuły światowego kina indie, takie jak Frances HaOnce czy Przed wschodem słońca. Seans rozpocznie się o godz. 22:00, wstęp wolny.

Scena artystyczna

Nie zdążyliście zobaczyć tegorocznych wystaw? Bez obaw: nowohoryzontowa scena artystyczna zostanie z nami na dłużej. Towarzysząca retrospektywie Jonasa Mekasa wystawa As Far As I Can See będzie dostępna w przestrzeni galerii SiC! BWA jeszcze do 3 września, z kolei Republika słońca pozostanie w galerii Studio BWA aż do 7 października.

Czytaj więcej o As Far As I Can See

Czytaj więcej o Republice słońca

* * *

Kino na Rynku organizujemy dzięki wsparciu mecenasa Nowych Horyzontów, miasta Wrocław.

Polskie filmy pokazywane w ramach 22. MFF Nowe Horyzonty prezentowane są dzięki partnerstwu z Dr Irena Eris.

Współorganizatorem tegorocznej sceny artystycznej jest BWA Wrocław.

Projekt Białe noce (w tym Republika słońca) został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


czytaj także
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22

Newsletter

OK