English

Sobota na Nowych Horyzontach

30/07/22
Niewiarygodne, ale prawdziwe, reż. Quentin Dupieux
„Do piątku, Robinsonie” Mitry Farahani zdobywcą Grand Prix 22. NH Dodatkowy seans „Do piątku, Robinsonie”

Szok, niedowierzanie i niekontrolowane wybuchy śmiechu, czyli Nocne Szaleństwo, spotkania z twórcami i twórczyniami oraz gala wręczenia nagród.

Dzień nie zdążył się jeszcze dobrze rozpocząć, ale my już kierujemy nasze (niegrzeczne) myśli ku wieczorowi. W ostatnią sobotę festiwalu polecamy oddać się Nocnemu Szaleństwu i spędzić niezapomniane chwile w towarzystwie filmów dekonstruujących schematy kina gatunkowego, bawiących się konwencjami, zaskakujących i przekraczających (wszelkie) granice. Oferujemy szok, niedowierzanie i niekontrolowane wybuchy śmiechu.

Sprawdź program sekcji

Dziś o godz. 19:00 rozpocznie się gala wręczenia nagród, podczas której poznamy nazwisko laureatki lub laureata Grand Prix i dowiemy się, w czyje ręce trafi Nagroda Publiczności. Po zakończeniu gali wyświetlimy premierowo w Polsce Silent Twins – anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej.

O godz. 13:00 zapraszamy na pokaz zestawu animacji o przygodach Ernesta i Celestyny, połączony z warsztatami dla młodych widzów. Polecamy również 9 sesji Q&A z twórczyniami i twórcami festiwalowych filmów, m.in. z ekipą Silent Twins. Na ekranie kina plenerowego zagości dziś Najgorszy człowiek na świecie Joachima Triera– obsypany nagrodami, jeden z najgłośniejszych filmów sezonu. Kino na Rynku rusza tradycyjnie o godz. 22:00, wstęp wolny.

W przestrzeni galerii SiC! BWA można podziwiać wystawę As Far As I Can See, a w galerii Studio BWA niepodzielnie panuje Republika słońca. Pobudzenie zmysłów zapewni Ambient Room #6: DISCHARGE w IP Studio.

Spotkania

  • 10:00 – Klondike, reż. Maryna Er Gorbach (gościni: Oksana Cherkashyna – aktorka)
  • 12:00 – Silent Twins, reż. Agnieszka Smoczyńska (goście na Q&A: Agnieszka Smoczyńska, Klaudia Śmieja-Rostworowska i Bogna Szewczyk – producentki oraz Jagna Dobesz – scenografka)
  • 12:30 – Niefortunny numerek lub szalone porno, reż. Radu Jude (gość: Radu Jude)
  • 13:00 – Iluzja, reż. Marta Minorowicz (goście: Marta Minorowicz, Izabela Kiszka – producentka i Agata Buzek – aktorka)
  • 13:00 – Pamfir, reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk (goście: Nikodem Chabior – montażysta, Bogna Szewczyk – koproducent, Klaudia Śmieja-Rostworowska – koproducentka, Solomiia Kyrylova – aktorka)
  • 13:00 – Kawałek nieba, reż. Michael Koch (gość: Michael Koch)
  • 13:15 – Herbaria, reż. Leandro Listorti oraz Sumy częściowe, reż. Mohammadreza Farzad (goście: Anna Szylar i Maria Vera – producentki)
  • 13:45 – Boylesque, reż. Bogna Kowalczyk (gościni: Bogna Kowalczyk)
  • 15:30 – Sundown, reż. Michel Franco (gość: Michel Franco)

Scena artystyczna

Zapraszamy do galerii SiC! BWA Wrocław, gdzie można oglądać wystawę As Far As I Can See, która towarzyszy retrospektywie Jonasa Mekasa, litewsko-amerykańskiej ikony awangardy, bohatera jednej z tegorocznych retrospektyw. W galerii Studio BWA, w ramach Republiki słońca, przyglądamysię różnym wymiarom Północy: solarnemu i społecznemu, ekologicznemu. W IP Studio można oglądać (i doświadczać) szóstą już odsłonę Ambient Roomu, w tym roku pod nazwą DISCHARGE. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czytaj więcej o As Far As I Can See

Czytaj więcej o Republice słońca

Czytaj więcej o Ambient Room #6: DISCHARGE

* * *

Kino na Rynku organizujemy dzięki wsparciu mecenasa Nowych Horyzontów, miasta Wrocław.

Polskie filmy pokazywane w ramach 22. MFF Nowe Horyzonty prezentowane są dzięki partnerstwu z Dr Irena Eris.

Współorganizatorem tegorocznej sceny artystycznej jest BWA Wrocław.

Projekt Białe noce (w tym Republika słońca) został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


czytaj także
Program Arsenał dziś zamknięty 30/07/22
News Kino Nowe Horyzonty przez co najmniej dziesięć kolejnych lat we Wrocławiu 30/07/22
Program Piątek na Nowych Horyzontach 29/07/22
Program Opowieść z szacunkiem dla ocalałych. Rozmowa z twórcami „Nitram” 29/07/22

Newsletter

OK