English

Znamy uczestników i gości 11. edycji warsztatów A Sunday in the Country

12/07/22
Jagoda Szelc podczas spotkania w ramach A Sunday in the Country 2021, fot. BTW Photographers
Mental Health and Wellbeing in the Film Industry. Zapisy już trwają! Finałowy pitching V edycji Atelier Scenariuszowego

W dniach 22-26 lipca 2022 młode krytyczki i krytycy filmowi z Europy spotkają się ponownie na 11. edycji warsztatów A Sunday in the Country organizowanych przez Europejską Akademię Filmową i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Spotkanie odbędzie się w Zagórzu Śląskim nad Jeziorem Bystrzyckim jako wydarzenie towarzyszące 22. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Nowe Horyzonty.

Uczestnicy warsztatów pochodzą z 7 krajów. Będą to laureaci XXV Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka – Igor Kierkosz i Aleksander Kmak, a także Teodora Leu z Rumunii, Marta Medina del Valle z Hiszpanii, Manon Portos Minetti z Holandii, Sabrina Schwob ze Szwajcarii, Martina Ventura z Włoch i Iryna Zubenko z Ukrainy.

Pod kierunkiem doświadczonego krytyka z Węgier, Gézy Csákváriego, uczestnicy rozmawiać będą o specyfice tej profesji w poszczególnych krajach i dzielić się doświadczeniami zawodowymi.  Warsztaty odwiedzą także festiwalowi twórcy: Radu Jude, Gastón Solnicki, Lorenzo Vigas i Aga Woszczyńska. W trakcie pokazów filmowych i dyskusji po projekcji oraz wspólnego gotowania młodzi krytycy nawiążą też międzynarodowe relacje profesjonalne. Następnie, przez dwa dni będą uczestniczyć w festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

A Sunday in the Country powstaje we współpracy z Ministerstwem Kultury Królestwa Hiszpanii, Ambasadą Królestwa Niderlandów, Ambasadą Szwajcarii, Rumuńskim Instytutem Kultury, Instytutem Kultury Węgierskiej, Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


czytaj także
Top 10 W drogę! Sprawdź filmowe top 10 Małgorzaty Sadowskiej 12/07/22
Top 10 „Złota dziesiątka” dyrektorki artystycznej. Sprawdź top 10 Ewy Szabłowskiej 11/07/22
Program Największe kino plenerowe w Polsce. Program pokazów na wrocławskim rynku 13/07/22
Top 10 Gwarancja najlepszej jakości. Top 10 filmów Marcina Pieńkowskiego 14/07/22

Newsletter

OK