English

Niedziela na Nowych Horyzontach

22/08/21
Śmierć niewinności i grzech nieistnienia, reż. George Peter Barbari
Kronika Filmawki: Marcin Pieńkowski OPPO i Nowe Horyzonty tworzą historię

Spotkanie z laureatem Nagrody Publiczności, koncert Less is Lessie.

Przed nami ostatni dzień części stacjonarnej festiwalu, ale nie samych Nowych Horyzontów. Zachęcamy, aby niedzielę spędzić na kinowych seansach (i nie tylko!), a od jutra przenieść się do sieci – w ramach festiwalu online wciąż można obejrzeć blisko 100 filmów. Nie mówimy więc „do widzenia”, ale „do zobaczenia”.

Dziś zapraszamy na ostatnie spotkanie z tegorocznym laureatem Nagrody Publiczności, George’em Peterem Barbarim, które zamknie cykl Q&A organizowanych w ramach 21. Nowych Horyzontów. Rozmowa rozpocznie się po seansie Śmierci niewinności i grzechu nieistnienia (godz. 12:45).

Koncert Less is Lessie

Dobre kino lubi dobrą muzykę. Dziś o godz. 22:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy albumu The Escape Plan wrocławskiego zespołu Less Is Lessie. Wydarzenie nieprzypadkowo odbędzie się w sali kinowej na zakończenie festiwalu Nowe Horyzonty.

Kup bilet na koncert Less is Lessie

Więcej niż kino: VR Noccc

Oto rzecz piękna, która pobudza (prawie) wszystkie zmysły: immersyjny, filmowy poemat „Noccc”, przygotowany do doświadczania za pomocą technologii VR. W przestrzeni Dolnośląskiego Centrum Filmowego czekają na Was ostatnie wolne miejsca na „Noccc” Weroniki Lewandowskiej i Sandry Frydrysiak. Pozwólcie sobie na chwilę przyjemnego zapomnienia.

Kup bilet na VR Noccc

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław jeszcze tylko dzisiaj można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)


czytaj także
News Festiwal online jeszcze do 29 sierpnia. Co w programie? 23/08/21
Program Sobota na Nowych Horyzontach 21/08/21
News „Theo i jego metamorfozy” Damiena Odoula zdobywcą Grand Prix 21/08/21
News Kronika festiwalowa #1 21/08/21

Newsletter

OK