English

Sobota na Nowych Horyzontach

21/08/21
Lingui, reż. Mahamat-Saleh Haroun
„Theo i jego metamorfozy” Damiena Odoula zdobywcą Grand Prix Kronika Filmawki: Marcin Pieńkowski

Ceremonia wręczenia nagród oraz pokaz zwycięzców konkursu Film Your Story.

Choć dziś czeka nas oficjalna gala zamknięcia tegorocznej edycji, nie oznacza to, że sam festiwal dobiega końca. Tylko dzisiaj można zobaczyć kilkadziesiąt filmów na kinowych ekranach, a przez ponad tydzień – do 29 sierpnia – zapraszamy jeszcze na seanse online.

Najważniejszym wydarzeniem soboty będzie ceremonia wręczenia nagród. Dziś wszystkie karty zostaną odkryte – dowiemy się, kto został laureatem bądź laureatką Grand Prix oraz który film najbardziej przypadł do gustu widzom i widzkom Nowych Horyzontów. 

Pozdrawiamy firmę OPPO, patrona Nagrody Publiczności oraz organizatora konkursu Film Your Story! Dziś wieczorem odbędzie się premierowy pokaz zwycięskiego filmu FYS – na ekranie Teatru Muzycznego Capitol wyświetlimy produkcję Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego.

W ramach gali zakończenia festiwalu (godz. 19:00) zobaczymy rewelację festiwalu w Cannes – film Lingui Mahamat-Saleha Harouna.

Spotkania

Po seansie filmu 7-My Sierpnia (godz. 12:15) zapraszamy na rozmowę z osobami przedstawicielskimi zespołu, który stworzył ten wyjątkowy dokument: Kamilą Kuryło (osoba bohaterska), Michał Bolland (reżyser), Cecylią Jakubczak (producentka wykonawcza) i Małgorzatą Sarzyńską (kierowniczką produkcji). Wczesnym popołudniem (godz. 12:30) będzie także okazja, aby spotkać autora Śmierci niewinności i grzechu nieistnienia, George’a Petera Barbariego. Polecamy również sesję Q&A, w której udział weźmie Oliko Barbakadze, aktorka występująca w filmie Co widzimy, patrząc w niebo? (godz. 15:00) oraz rozmowę z autorem Komara, Filipem Janem Rymszą (godz. 15:15).

Specjalny pokaz Scen myśliwskich z Dolnej Bawarii z prelekcją Kazimiery Szczuki

O godz. 15:15 zapraszamy na specjalny pokaz dzieła Petera Fleischmanna, który zaplanowaliśmy jako filmowy hołd dla zmarłej niedawno prof. Marii Janion. Do osób, którym pokłonimy się przed seansem, dołączy także reżyser: Peter Fleischmann odszedł 11 sierpnia. Prelekcję przed filmem wygłosi Kazimiera Szczuka – krytyczka, dziennikarka, historyczka oraz działaczka feministyczna.

Więcej niż kino: VR Noccc

Oto rzecz piękna, która pobudza (prawie) wszystkie zmysły: immersyjny, filmowy poemat „Noccc”, przygotowany do doświadczania za pomocą technologii VR. W przestrzeni Dolnośląskiego Centrum Filmowego czeka na Was wspaniałe dzieło Weroniki Lewandowskiej i Sandry Frydrysiak. Pozwólcie sobie na chwilę przyjemnego zapomnienia.

Kup bilet na VR Noccc

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia. Wystawa będzie otwarta jeszcze tylko do jutra. 

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania. Dziś jest ostatnia szansa, aby zobaczyć i doświadczyć ifthenelse.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Koncert Less is Lessie

Dobre kino lubi dobrą muzykę. W najbliższą niedzielę (godz. 22:00) zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy albumu The Escape Plan wrocławskiego zespołu Less Is Lessie. Wydarzenie nieprzypadkowo odbędzie się w sali kinowej na zakończenie festiwalu Nowe Horyzonty.

Kup bilet na koncert Less is Lessie

Możliwość zostawienia bagażu w KNH oraz w Capitolu

Wiemy, że wiele i wielu z Was z pociągu i z bagażami pędzi prosto na filmy. Dlatego umożliwiliśmy widzom i widzkom festiwalu pozostawienie bagażu w centrum festiwalowym w Kinie Nowe Horyzonty w godzinach jego otwarcia, czyli 8:45-21:00 oraz w szatni w Teatrze Capitol (w tych samych godzinach) – z zastrzeżeniem, że organizatorzy nie odpowiadają za bagaż zostawiony w tych przestrzeniach.


czytaj także
News Kronika festiwalowa #1 21/08/21
Wywiad Pytanie z kapelusza: rozmowa z Marią Dębską 21/08/21
Wydarzenie Weź udział w gali zamknięcia i zobacz rewelację z Cannes 21/08/21
Wywiad Trzy długie i pięć krótkich: rozmowa z Agatą Buzek 20/08/21

Newsletter

OK