English

Piątek na Nowych Horyzontach

20/08/21
Rezydencja pod Truskawką, reż. Kentucker Audley, Albert Birney
Koncert Less is Lessie już w niedzielę Trzy długie i pięć krótkich: rozmowa z Agatą Buzek

Spotkania, VR, debata „Zwierciadła”, a po zmroku Nocne Szaleństwo. 

Kiedy zabierzecie się za lekturę tego artykułu, dzień zapewne będzie jeszcze młody. My jednak jesteśmy już myślami przy (późnym) wieczorze, kiedy rozpocznie się Nocne Szaleństwo. Mamy piątek, a to idealny dzień, aby zachęcić Was do przyjrzenia się bliżej najbardziej odjechanej ze wszystkich festiwalowych sekcji. W Nocnym Szaleństwie znajdziecie najnowsze filmy dekonstruujące schematy kina gatunkowego, bawiące się konwencjami, zaskakujące i przekraczające (wszelkie) granice. Oczywiście, już od bladego świtu możecie oglądać mnóstwo znakomitych propozycji w pozostałych sekcjach. Zatem: do dzieła, zaczynamy (długi) weekend z Nowymi Horyzontami!

Sprawdź program Nocnego Szaleństwa

Spotkania

W piątek czeka nas pięć spotkań z gośćmi i gościniami festiwalu. Po seansie filmu 7-My sierpnia (godz. 15:15) zapraszamy na rozmowę z osobami przedstawicielskimi zespołu, który stworzył ten wyjątkowy dokument: Kamilą Kuryło (osoba bohaterska), Michał Bolland (reżyser), Cecylią Jakubczak (producentka wykonawcza). Wieczorem polecamy sesję Q&A, w której udział weźmie Oliko Barbakadze, aktorka występująca w filmie Co widzimy patrząc w niebo (godz. 18:30), spotkanie z reżyserem Berlin Alexanderplatz, Burhanem Qurbanim (godz. 18:45) lub rozmowę z autorem Komara, Filipem Janem Rymszą (godz. 18:45).

Debata po Annette Leosa Caraksa

Jedyni krzyczą „arcydzieło”, drudzy ze zdumienia przecierają oczy i pytają „co tu się właściwie wydarzyło?” – to najczęściej spotykane reakcje po seansie najnowszego filmu Leosa Caraksa. Dziś, po pokazie filmu o godz. 12:00, zapraszamy na debatę Odkodować „Annette”, którą przygotowaliśmy razem z matronką medialną festiwalu, magazynem „Zwierciadło”. Kaja Klimek (krytyczka popkulturowa i edukatorka filmowa), Piotr Czerkawski (krytyk filmowy i dziennikarz, jeden z kuratorów programowych Kina Nowe Horyzonty) oraz Zofia Fabjanowska-Micyk (redaktorka kultury miesięcznika „Zwierciadło”) spróbują rozłożyć Annette na czynniki pierwsze.

Więcej niż kino: VR Noccc

Oto rzecz piękna, która pobudza (prawie) wszystkie zmysły: immersyjny, filmowy poemat „Noccc”, przygotowany do doświadczania za pomocą technologii VR. W przestrzeni Dolnośląskiego Centrum Filmowego czeka na Was wspaniałe dzieło Weroniki Lewandowskiej i Sandry Frydrysiak. Pozwólcie sobie na chwilę przyjemnego zapomnienia.

Kup bilet na VR Noccc

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Koncert Less is Lessie

Dobre kino lubi dobrą muzykę. W najbliższą niedzielę (godz. 22:00) zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy albumu The Escape Plan wrocławskiego zespołu Less Is Lessie. Wydarzenie nieprzypadkowo odbędzie się w sali kinowej na zakończenie festiwalu Nowe Horyzonty.

Kup bilet na koncert Less is Lessie

Możliwość zostawienia bagażu w KNH oraz w Capitolu

Wiemy, że wiele i wielu z Was z pociągu i z bagażami pędzi prosto na filmy. Dlatego umożliwiliśmy widzom i widzkom festiwalu pozostawienie bagażu w centrum festiwalowym w Kinie Nowe Horyzonty w godzinach jego otwarcia, czyli 8:45-21:00 oraz w szatni w Teatrze Capitol (w tych samych godzinach) – z zastrzeżeniem, że organizatorzy nie odpowiadają za bagaż zostawiony w tych przestrzeniach.


czytaj także
Esej Chantal Akerman: manifest kobiecego spojrzenia 20/08/21
Wydarzenie Weź udział w gali zamknięcia i zobacz rewelację z Cannes 21/08/21
Wywiad Pytanie z kapelusza: rozmowa z Marią Dębską 21/08/21
News Kronika festiwalowa #1 21/08/21

Newsletter

OK