English

Czwartek na Nowych Horyzontach

19/08/21
Ukryte miasto, reż. Victor Moreno
Apichatpong Weerasethakul: patrzeć szerzej Chantal Akerman: manifest kobiecego spojrzenia

Tu bije serce slow cinema. Sprawdź sekcję Lost Lost Lost.

Gaspar Noé przyleciał do Wrocławia tylko na chwilę, jednak znalazł czas, aby obejrzeć kilka propozycji z programu Nowych Horyzontów. Jednym z jego pierwszych wyborów było Ukryte miasto i – co przyznał po seansie – film zrobił na nim bardzo dobre wrażenie. Dziś zachęcamy, żeby być jak Gaspar (przynajmniej w sferze kinofilskiej) i wybrać się na pokazy Ukrytego miasta oraz innych filmowych pereł, które znalazły się w sekcji Lost Lost Lost. To właśnie tutaj trafiają nieklasyczne dokumenty, filmowe eseje i prawdziwe slow cinema.

Sprawdź program sekcji Lost Lost Lost

Spotkania

Dziś zapraszamy także na sześć spotkań z twórczyniami i twórcami filmowymi. Pierwsze z nich rozpocznie się po seansie Lasu i wody (godz. 12:30) – naszymi gośćmi będą autorzy filmu, Jonas Bak i Charlotte Lelong. Wczesnym popołudniem polecamy także seans Hiacynta (godz. 12:30), połączony ze spotkaniem z członkami i członkiniami ekipy oraz obsadą filmu.

O godz. 15:15 zapraszamy na Najmro. Kocha, kradnie, szanuje oraz sesję Q&A z ekipą oraz obsadą tej produkcji lub pokaz filmu Oczy precz, o którym opowiedzą Hadas Ben Aroya (reżyserka) i Elisheva Weil (aktorka). Po południu (godz. 15:30) będzie także okazja, aby spotkać autora Śmierci niewinności i grzechu nieistnienia, George’a Petera Barbariego, a także twórców Dziewczyny i pająka (godz. 15:45) – Ramona Zürchera oraz Silvana Zürchera.

O godz. 22:00 zapraszamy na nocne szaleństwo pod chmurką, czyli bezpłatny pokaz Deerskin na wrocławskim rynku.

Recital With Chantal

Dziś o godz. 19:00, w Teatrze Muzycznym Capitol, rozpocznie się wyjątkowy recital, który przygotowała autorka i wykonawczyni muzyki, bohaterka kilku filmów Chantal Akerman, a także jej towarzyszka życia – Sonia Wieder-Atherton. With Chantal kontynuuje trwający trzy dekady dialog wybitnej wiolonczelistki z niezwykłą reżyserką, partnerską wymianę, rozmowę muzyki ze światem obrazów i słów. Podczas występu artystka wykona utwory, które pojawiły się m.in. w filmach Ze Wschodu i Amerykańskie historie. Ponadto usłyszymy głos samej Akerman (czytającej fragmenty swojej książki A Family in Brussels). Również dlatego recital Sonii Wieder-Atherton jest tak wyjątkowy: to zarazem występ solowy i w duecie.

Zarezerwuj miejsce lub kup bilet na recital With Chantal

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Na zakończenie dnia polecamy Midnight Show – prezentację dwóch neonowych realizacji, zaprojektowanych przez Monikę Drożyńską i Michała Frydrycha. Start równo o północy, w neonowym podwórku zlokalizowanym przy Ruskiej 46. Organizatorami Midnight Show są BWA Wrocław, Krupa Gallery, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, we współpracy z Galerią Neon Side.

Czytaj więcej o Midnight Show V: więcej swiatła!

Możliwość zostawienia bagażu w KNH oraz w Capitolu

Wiemy, że wiele i wielu z Was z pociągu i z bagażami pędzi prosto na filmy. Dlatego umożliwiliśmy widzom i widzkom festiwalu pozostawienie bagażu w centrum festiwalowym w Kinie Nowe Horyzonty w godzinach jego otwarcia, czyli 8:45-21:00 oraz w szatni w Teatrze Capitol (w tych samych godzinach) – z zastrzeżeniem, że organizatorzy nie odpowiadają za bagaż zostawiony w tych przestrzeniach.

 


czytaj także
Wywiad Marcin Pieńkowski: różnorodność jest kluczem 19/08/21
Program Środa na Nowych Horyzontach 18/08/21
Wydarzenie Koncert Less is Lessie już w niedzielę 20/08/21
Program Piątek na Nowych Horyzontach 20/08/21

Newsletter

OK