English

Poniedziałek na Nowych Horyzontach

16/08/21
Bo we mnie jest seks, reż. Katarzyna Klimkiewicz
TOP 5 filmów, które zachwyciły redakcję „Zwierciadła” Bliżej dalekiej Północy. Odkryj kino Islandii i Norwegii

Polski poniedziałek: przedpremiera Bo we mnie jest seks i premiera Ciem.

Słysząc hasło „poniedziałek” większość z Was zapewne dostaje zawrotów głowy, a w żołądku pojawia się nieprzyjemne kłucie. Na szczęście ten poniedziałek uśmiecha się szeroko i przemawia ciepłym głosem Romana Gutka – wszystko za sprawą Nowych Horyzontów. Sprawdźcie, co dobrego znalazło się w dzisiejszym programie.

Pokazy polskich filmów

Jeśli nie macie jeszcze planów na wieczór zachęcamy, aby podążyć polskim tropem. O godz. 18:30 rozpocznie się przedpremierowy pokaz filmu Bo we mnie jest seks Katarzyny Klimkiewicz, z kolei o 19:15 zobaczymy premierowo Ćmy Piotra Stasika. Po każdym z seansów zapraszamy na spotkanie z twórcami i twórczyniami oraz członkami i członkiniami obsady.

Spotkania

Poniedziałkowy poranek można rozpocząć od seansu Berlin Alexanderplatz (godz. 9:15) i późniejszej rozmowy z autorem, Burhanem Qurabnim. Po południu polecamy 9 fug (godz. 15:30) oraz rozmowę z Fonem Cortizo (reżyserem) i Marią Roją (aktorką występującą w filmie) lub spotkanie z autorkami i autorami krótkich metraży z czwartego zestawu Shortlisty (godz. 15:45): Wojciechem Skrzypczyńskim (asyst. reżysera Dalej jest dzień), Kamilą Chojnacką i Jakubem Chojnackim (reżyserką oraz autorem zdjęć, dźwiękowcem i aktorem występującym w Halo babciu), Jaśminą Wójcik i Jakubem Wróblewskim (reżyserką i autorem zdjęć Sarhy), Weroniką Szymą (reżyserką Pewnego razu w Izraelu), a także Andrzejem Cichockim (reżyserem Trochę raju). Wieczorem zapraszamy na Wściekły błysk (godz. 19:15), o którym opowie autorka filmu, Ainhoa Rodriguez.

Filmową część dnia zakończymy pokazem (godz. 22:00) Białego, białego dnia Hlynura Pálmasona – w ramach bezpłatnego seansu na wrocławskim rynku.

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Na zakończenie dnia polecamy Midnight Show – prezentację dwóch neonowych realizacji, zaprojektowanych przez Monikę Drożyńską i Michała Frydrycha. Start równo o północy, w neonowym podwórku zlokalizowanym przy Ruskiej 46. Organizatorami Midnight Show są BWA Wrocław, Krupa Gallery, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, we współpracy z Galerią Neon Side.

Czytaj więcej o Midnight Show V: więcej swiatła!


czytaj także
Wywiad Asghar Farhadi: Głos mocniejszy niż megafon 16/08/21
Recenzja Sang-soo Hong: dyskretny urok codzienności 17/08/21
Branża Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+ 15/08/21
Program Wtorek na Nowych Horyzontach 17/08/21

Newsletter

OK