English

Finałowy pitching IV edycji Atelier Scenariuszowego podczas 21. NH

23/07/21
Bliska daleka Północ. Sekcja Oslo/Reykjavik na Nowych Horyzontach Znamy uczestników 12. edycji Studia Nowe Horyzonty+

Dwanaście projektów rozwijanych w trakcie IV edycji Atelier Scenariuszowego zostanie zaprezentowanych podczas wydarzeń branżowych – Polish Days – na 21. Międzynarodowym Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

projekt grafiki: Arkadiusz Jaworek

Wyślij zgłoszenie!

Na zakończenie tegorocznej, IV edycji Atelier, trzynaścioro scenarzystów zaprezentuje dwanaście projektów. Uczestniczki i uczestnicy brali udział zarówno w sesjach stacjonarnych jak i w szeregu spotkań online. Finałowa prezentacja odbędzie się 15 sierpnia o godz. 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Po pitchingu rozpoczną się indywidualne spotkania typu one-on-one. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy. Zachęcamy do wysyłania maili zgłoszeniowych z nazwiskiem i nazwą firmy na adres: atelier@scenariuszowe.pl.

Finałowy pitching jest szansą dla scenarzystów i scenarzystek na znalezienie partnerów, którzy zaangażują się w dalszy rozwój ich projektów. Niektórzy szukają reżyserów czy producentów, inni koproducentów, dystrybutorów czy agentów sprzedaży. Pitchingi są również szansą dla przedstawicieli branży na odkrycie nowych talentów lub znalezienie ciekawych scenariuszy do realizacji. Potencjał, jaki drzemie w uczestnikach, ukazują sukcesy absolwentów poprzednich edycji Atelier.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariuszy (uczestnicy konsultują przez cały rok swoje projekty z Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem), ale także wprowadzenie obiecujących twórców na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania.

 

Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum

Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission,

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja

Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o Atelier Scenariuszowym: http://scenariuszowe.pl/


czytaj także
Wydarzenie Zobacz wystawę „Z (don’t panic, kiss me)” od piątku od 19:00 21/07/21
Program Nie tylko „Titane”, czyli jakie filmy z Cannes pokażemy na 21. NH 20/07/21
Polecamy Moda na horyzoncie 19/07/21
Branża Znamy tytuły Polish Days 2021 28/07/21

Newsletter

OK