English

„Titane” Julii Ducournau ze Złotą Palmą!

17/07/21
Titane, reż. Julia Ducournau
Zgłoszenia na spotkanie z EAVE podczas Polish Days na Nowych Horyzontach Moda na horyzoncie

Dziś poznaliśmy zwyciężczynie i zwycięzców 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Najważniejsze wyróżnienie – Złota Palma – trafiła w ręce Julii Ducournau, autorki Titane. Zwycięski film z Cannes będzie można zobaczyć premierowo w Polsce już w sierpniu – w ramach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów! Co więcej, polskim dystrybutorem Titane jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – będziemy mieli wielką przyjemność wprowadzić ten znakomity tytuł do polskich kin!

Ale to nie koniec pięknych wiadomości z ceremonii wręczenia nagród: Memoria Apichatponga Weerasethakula zdobyła Nagrodę Jury (ex aequo z Ahed’s Knee Nadava Lapida)! Najnowszy film tajskiego mistrza również zaprezentujemy premierowo podczas 21. Nowych Horyzontów, a jako Stowarzyszenie NH wprowadzimy ten tytuł do polskich kin.

Wielkie brawa należą się Leosowi Caraxowi, zdobywcy lauru dla Najlepszego Reżysera. Jego elektryzującą Annette będzie można zobaczyć na ekranach wrocławskich kin w trakcie tegorocznych Nowych Horyzontów. Polskim dystrybutorem tego tytułu jest Gutek Film.

Bardzo cieszy nas także nagroda za Najlepszy Scenariusz dla Drive My Car Ryusuke Hamaguchiego – ten film również znajdzie się w programie 21. Nowych Horyzontów. Gratulujemy Gutek Film, polskiemu dystrybutorowi Drive My Car!

Grand Prix trafiło w ręce Asghara Farhadiego – za film Bohater (i ex aequo do Juho Kuosmanena za Compartment No.6). Wspaniałe dzieło irańskiego reżysera widzowie Nowych Horyzontów zobaczą już w przyszłym miesiącu, a jego dystrybucją w Polsce zajmie się Gutek Film.

Co za wieczór!

 

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl.


czytaj także
Program Wraca Kino na Rynku! Sprawdź program pokazów w ramach 21. Nowych Horyzontów 15/07/21
Program Nie tylko „Titane”, czyli jakie filmy z Cannes pokażemy na 21. NH 20/07/21
Dystrybucja „Berlin Alexanderplatz” w kinach od 16 lipca 14/07/21
Wydarzenie Zobacz wystawę „Z (don’t panic, kiss me)” od piątku od 19:00 21/07/21

Newsletter

OK