English

Z Cannes prosto do Wrocławia – festiwalowe filmy na Nowych Horyzontach

8/07/21
Memoria, reż. Apichatpong Weerasethakul
Sekcja Ale kino+ na 21. Nowych Horyzontach: zobacz festiwalowe przeboje 21. Nowe Horyzonty: jak oglądać filmy online?

Festiwal w Cannes rozpoczął się ledwie przedwczoraj, a my już dziś mamy wielką przyjemność podzielić się znakomitą informacją: cztery filmy, które walczą w tym roku o Złotą Palmę i za kilka dni będą miały światowe premiery na francuskim festiwalu, znajdą się także w programie sierpniowej odsłony Nowych Horyzontów. To właśnie w trakcie wrocławskiego wydarzenia odbędą się polskie premiery tych filmów i jedne z pierwszych pokazów na świecie. Wszystkie z nich trafią tylko na kinowe ekrany.

Retrospektywę Apichatponga Weerasethakula uzupełni jego najnowszy, długo wyczekiwany projekt Memoria. Realizowany w Kolumbii, kolejny niezwykły film-sen tajskiego mistrza, to jego pierwszy projekt anglojęzyczny. Przed kamerą pojawią się Tilda Swinton i Jeanne Balibar. Dystrybutorem filmu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Inny zdobywca Złotej Palmy, Jacques Audiard (za Imigrantów), prezentuje na Lazurowym Wybrzeżu Paryż, 13 dzielnicę – elektryzującą, niezwykłą formalnie, współczesną opowieść o miłości łączącej młodych mieszkańców Paryża. Współautorkami scenariusza są Leá Mysius oraz Céline Sciamma (Portret kobiety w ogniuMała mama – w tym roku w programie Nowych Horyzontów). Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Titane to nowy film Julii Ducournau, autorki przeboju 17. edycji festiwalu NH, czyli głośnego Mięsa. Tym razem nieograniczona wyobraźnia francuskiej reżyserki zabiera nas w oszałamiającą wizualnie jazdę w metaliczny, głośny, brutalny, sensualny świat. Zresztą sami sprawdźcie międzynarodowy zwiastun filmu. Dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Dwukrotny zdobywca Oscara, autor Rozstania i Klienta, Asghar Farhadi, po przystanku w Hiszpanii (Wszyscy wiedzą), powraca do rodzinnego Iranu i przywozi do Cannes kolejny trzymający w napięciu dramat – Bohatera. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

To nie koniec dobrych wiadomości z Cannes. Już niedługo pochwalimy się kolejnymi tytułami, które trafią do programu wrocławskiego festiwalu.

* * *

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl.


czytaj także
Dystrybucja Czy można wygrać z miastem? Zobacz przedpremierowo „Berlin Alexanderplatz” 5/07/21
Program Polskie filmy w gwiazdorskiej obsadzie na 21. MFF Nowe Horyzonty 13/07/21
Ogłoszenie Konkurs „Film Your Story” rozstrzygnięty! 2/07/21
Dystrybucja „Berlin Alexanderplatz” w kinach od 16 lipca 14/07/21

Newsletter

OK