English

Konkurs „Film Your Story” rozstrzygnięty!

2/07/21
Pokazy specjalne „Annette” równolegle ze światową premierą w Cannes 21. Nowe Horyzonty: jak oglądać filmy online?

Wideopamiętnik eksponujący zmagania osób z zespołem stresu pourazowego zwyciężył w konkursie OPPO i MFF Nowe Horyzonty.

Dzieło duetu: Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego to praca, którą otrzymała najwięcej głosów jurorów w drugim etapie konkursu „Film Your Story”. Autorzy zwycięskiego projektu zdobyli grant w wysokości 10 000 zł i zaprezentują finałowy film podczas gali zamknięcia 21. MFF Nowe Horyzonty przed międzynarodowym audytorium.

Etiuda zatytułowana po prostu „Film Your Story” została w całości nagrana smartfonem OPPO Reno5 5G i opowiada historię zmagań, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego) tak, jak autorka i odtwórczyni głównej roli w etiudzie. Film jest w istocie videoblogiem dedykowanym bratu autorki, spoczywającemu w śpiączce po wypadku samochodowym. Tak mówi o tym sama Dominika:

Pierwsze videoblogi zaczęłam nagrywać 7 tygodni po wypadku. Kamera w telefonie stała się nieodłącznym elementem mojego życia. Jest ze mną wszędzie. Po nagraniu, wszystko wysyłam Julianowi na e-meila. Tak, żeby po wybudzeniu, był ze wszystkim na bieżąco. Lekarze na całym świecie rozkładają ręce… mówią, że to cud, że jego serce bije. Nie potrafię być codziennie przy nim w szpitalu. Dlatego obiecałam mu, że będę przeżywać to życie za nas oboje.

Jedyny taki konkurs

Przy okazji akcji promocyjnej linii smartfonów OPPO Reno5 marka OPPO nawiązała współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty. Jednym z jej elementów był nowatorski konkurs o tym samym tytule, co motyw przewodni kampanii – „Film Your Story”, w którym dosłownie każdy mógł zrealizować swoje filmowe marzenia i posmakować sławy bycia na wielkim ekranie światowej klasy festiwalu. Dziś poznajemy zwycięski projekt, który będzie mieć swoją premierę na 21. MFF Nowy Horyzonty. To pierwsze wydarzenie w historii festiwalu, aby film nakręcony w całości smartfonem został zaprezentowany podczas głównej gali tego uznanego wydarzenia.

Dwa etapy, setki zgłoszeń, jeden zwycięzca

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało przesłać pomysł na film, który byłby możliwy do zrealizowania smartfonem i wykorzystywałby nowatorską funkcję dual-view video OPPO. Spośród setek nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybrało 15 prac. W drugim etapie ich twórcy otrzymali smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których mieli dwa tygodnie na zrealizowanie swoich koncepcji. Jury złożone z ekspertów z branży filmowej, entuzjastów kina i ludzi filmu ponownie zasiadło do głosowania, w wyniku którego wyłoniony został zwycięski film.

Jesteśmy szczerze zaskoczeni odzewem, jaki otrzymaliśmy ze strony młodych ambitnych twórców, którzy szukają okazji, by zaprezentować światu swoje historie. Dla OPPO, marki, która w tożsamości ma wspieranie kreatywnych, pełnych pasji osób, to najlepsza okazja do zmaterializowania swojego credo, ale i jasny sygnał, jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy i jak wiele talentów czeka tylko na to, by być odkrytymi – powiedziała Mo Zhang, Brand Menedżerka OPPO w Polsce.

Realizacja krótkiej formy filmowej jest niezmiernie trudna, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim finalistom, którzy podjęli się tego wyzwania i przy użyciu telefonu wykonali swoje niesamowite produkcje – powiedział Marcin Pieńkowski, Dyrektor MFF Nowe Horyzonty.

Autorzy zwycięskiej etiudy mają teraz szansę na ponowne zrealizowanie swojego filmu przy wsparciu profesjonalnej ekipy filmowej. Efekty ich pracy zobaczymy podczas Gali Zamknięcia 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowych Horyzontów 21 sierpnia, która będzie miała miejsce we Wrocławiu.

Więcej informacji o konkursie Film Your Story znajdziecie tutaj.


czytaj także
Program Nocne Szaleństwo na 21. NH. W programie nowe filmy Dupieux, Noé i Wheatleya 1/07/21
Program Whiskey, trufle i dobra muzyka. Wyjątkowe dokumenty na Nowych Horyzontach 29/06/21
Dystrybucja Czy można wygrać z miastem? Zobacz przedpremierowo „Berlin Alexanderplatz” 5/07/21
Program Sekcja Ale kino+ na 21. Nowych Horyzontach: zobacz festiwalowe przeboje 6/07/21

Newsletter

OK