English

Nowości na platformie VOD, m.in.: „Ładunek”, „Tajemnice Morza Sargassowego”

16/04/21
Ładunek, reż. Ognjen Glavonić
Ruszył nabór na Polish Days 2021 Ruszył nabór na Studio Nowe Horyzonty+ 2021

Czasem wcale nie trzeba ruszać z miejsca, by być w drodze. Choć brzmi to przewrotnie, jesteśmy zdania, że filmowe podróże są równie ważne i ekscytujące, co te prawdziwe. Tytuły, które od dziś znajdziecie na platformie NH VOD tylko to potwierdzają, odkrywając przed nami przeróżne światy i sytuacje.

Doskonałym przykładem jest Ładunek w reżyserii Ognjena Glavonicia: pełna szarości i podskórnych napięć historia, przenosząca nas na tereny naznaczone wojną i konfliktem, gdzie wraz z głównym bohaterem przemierzamy drogi byłej Jugosławii.

Kolekcję NH VOD wzbogacą też Tajemnice Morza Sargassowego: prezentowany podczas 19. edycji Nowych Horyzontów mroczny kryminał, którego akcja rozgrywa się na przesiąkniętych zagadką i zapachem morza peryferiach Grecji.

Na młodych widzów również czekają nowości: Jill i Joy w reżyserii Saary Cantell oraz Chłopiec i wilk, którego reżyserem jest Adrià García.

Podróż przez wspomnienia i ulice fabrycznej Łodzi

Od dziś nagrodzone Złotymi Lwami dzieło Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta dostępne jest na platformie NH VOD również w wersji z angielskimi napisami!

Nowości dostępne na NH VOD od 16 kwietnia

Tajemnice Morza Sargassowego, reż. Syllas Tzoumerkas

Doskonale zagrany psychologiczny kryminał jednego z najważniejszych twórców greckiej Nowej Fali. Umiejscowiona w miasteczku portowym opowieść o dwóch kobietach, które nieoczekiwanie połączy mroczna, głęboko skrywana tajemnica.

Ładunek, reż. Ognjen Glavonić

Prezentowany na festiwalu w Cannes, pełnometrażowy debiut Ognjena Glavonicia to przepełniona napięciem historia o świecie poharatanym przez wojnę. Szarym, zmęczonym, widzianym zza zakurzonej szyby.

Dziedziczki, reż. Marcelo Martinessi

Rozpisany niemal wyłącznie na kobiety pełnometrażowy debiut Marcelo Martinessiego okazał się rewelacją 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył aż dwa Srebrne Niedźwiedzie: dla najlepszego reżysera i najlepszej aktorki Any Brun.

Fokstrot, reż. Samuel Maoz

Izraelski kandydat do Oscara oraz zdobywca nagród światowych festiwali, w tym Srebrnego Lwa na 74. MFF w Wenecji. Zaskakująca i poruszająca opowieść o dramacie izraelskiej rodziny przeżywającej żałobę po śmierci syna.

Katalog Nowe Horyzonty VOD

Zostań kuratorem sekcji filmowej na NH VOD. Weź udział w konkursie!

Do niedzieli, 18 kwietnia, czekamy na zgłoszenia i Wasze pomysły na autorską ścieżkę filmową. Przegląd twórczości ulubionej reżyserki? Motyw złamanego serca lub śpiewających bohaterów? Dajcie się ponieść wyobraźni!


czytaj także
Branża Ruszył nabór na Polish Days 2021! 14/04/21
Branża Ruszył nabór na Studio Nowe Horyzonty+ 2021! 20/04/21
Przestrzeń NH Nowi dyrektorzy MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival 21/04/21
Dystrybucja Nowości na platformie NH VOD: „X&Y”, „Jak być ptakiem. Instrukcja” i więcej 9/04/21

Newsletter

OK