English

Polska premiera "Szarlatana" Agnieszki Holland we Wrocławiu

15/07/20
Szarlatan, reż. Agnieszka Holland
Pitchingi projektów z Atelier Scenariuszowego. Trwa nabór zgłoszeń Partnerzy Polish Days

Pokaz ze znakiem jakości Nowych Horyzontów

Lato we Wrocławiu bez MFF Nowe Horyzonty to zjawisko co najmniej egzotyczne. Nieprzerwanie od 2006 roku, na przełomie lipca i sierpnia, stolica Dolnego Śląska stawała się stolicą kina, gdzie premierowo pokazywano najważniejsze przeboje ze światowych festiwali oraz najnowsze dzieła filmowych mistrzyń i mistrzów. W tym roku Nowe Horyzonty zostały przeniesione na listopad, tworząc tym samym festiwalową lukę w pierwotnym terminie. Wspólnie z Gutek Film – wieloletnim partnerem NH – przygotowaliśmy jednak specjalne wydarzenie dla nowohoryzontowych widzów.

Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland

31 lipca o godz. 20.00 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na polską premierę nowego filmu Agnieszki Holland.

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem Szarlatanem. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara W ciemności i Europy, Europy, a także Obywatela Jonesa i Pokotu, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo. 

Więcej o filmie

Bilety na premierę Szarlatana można kupić na stronie KNH oraz w kasach kina.

Nowe Horyzonty Tournée: 25 lipca i 1 sierpnia

NH Tournée to jeszcze jedna okazja, aby wypełnić nowohoryzontową lukę i poczuć festiwalową atmosferę jeszcze przed listopadem. 25 lipca i 1 sierpnia (soboty) zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na specjalne pokazy trzech festiwalowych hitów.

W programie Tournée znajdą się tytuły znakomicie wpisujące się w ideę festiwalu i oddające jego niepodrabialną energię: Przynęta (reż. Mark Jenkin) – zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów, Ema (reż. Pablo Larraín) – nowe dzieło mistrza chilijskiego kina, z Gaelem Garcíą Bernalem w jednej z głównych ról, oraz Liberté (reż. Albert Serra) – najbardziej ekscentryczna propozycja ostatniej odsłony NH.

Bilety na NH tournée dostępne są na stronie KNH i w kasach kina.


czytaj także
Branża Znamy uczestników 11. edycji Studia Nowe Horyzonty+ 13/07/20
Branża Muzyka w filmie: warsztaty z No Problemo Music & Sirens dla branży filmowej 10/07/20
Branża Polish Days 2020: nowe filmy von Horna, Jakimowskiego, Łozińskiego i innych 9/07/20
Branża Trwa 5. edycja First Cut Lab skierowana do polskich filmowców 27/07/20

Newsletter

OK