English

Pitchingi projektów z Atelier Scenariuszowego. Trwa nabór zgłoszeń

14/07/20
Atelier Scenariuszowe (fot. Jerzy Wypych)
Znamy uczestników 11. edycji Studia Nowe Horyzonty+ Polska premiera "Szarlatana" Agnieszki Holland we Wrocławiu

20. odsłona MFF Nowe Horyzonty została przeniesiona na listopad, ale w oryginalnym, lipcowo-sierpniowym terminie imprezy odbywa się szereg prestiżowych wydarzeń branżowych z nowohoryzontowym znakiem jakości. Jednym z nich jest Atelier Scenariuszowe, którego trzecia sesja rozpocznie się jeszcze w lipcu. W tym roku aż dwanaście projektów zostanie zaprezentowanych we współpracy z NH.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie obiecujących twórców na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Uczestnicy konsultują swoje projekty z doświadczonymi autorami: Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem.

W tegorocznej, trzeciej edycji Atelier bierze udział trzynastu scenarzystów, którzy prezentują dwanaście projektów. Pierwsza sesja odbyła się w Łodzi, druga w Krakowie. Warsztaty zakończy trzecia, stacjonarna sesja i prezentacja projektów on-line w czasie wydarzeń branżowych Nowych Horyzontów.

Niecodzienna sytuacja wymusiła zmianę formuły spotkania z branżą filmową i przeniesienie wydarzenia w przestrzeń wirtualną. W dniu 27 lipca Atelier Scenariuszowe i MFF Nowe Horyzonty zapraszają do uczestnictwa w pitchingach (od godz. 10.00 do 12.00) oraz indywidualnych spotkaniach typu one-on-one (godz. 12.00 - 15.00). Na oba wydarzenia obowiązują zapisy, wystarczy wysłać maila na adres: atelier@scenariuszowe.pl.

Wydarzenie to jest szansą dla scenarzystów na znalezienie partnerów do swoich projektów. Jedni szukają reżyserów czy producentów, a inni koproducentów, dystrybutorów czy agentów sprzedaży. Pitchingi są również szansą dla przedstawicieli branży na odkrycie nowych talentów czy znalezienie ciekawych scenariuszy do realizacji. Sukcesy poprzednich edycji Atelier pokazują potencjał, jaki drzemie w uczestnikach. Tegoroczne Atelier to kolejny rok z różnorodnymi filmowymi opowieściami. Wśród rozwijanych projektów są m.in. nostalgiczne kino familijne, filmy z gatunku coming of age, komediodramat z 90-latką w roli głównej czy przygodowy film fantasy. Myślę, że wszyscy, którzy szukają dobrych tekstów i nowych scenariopisarskich talentów, będą bardzo usatysfakcjonowani – mówi Joanna Szymańska, Dyrektorka Programowa Atelier.

Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.scenariuszowe.pl


czytaj także
Branża Muzyka w filmie: warsztaty z No Problemo Music & Sirens dla branży filmowej 10/07/20
Branża Polish Days 2020: nowe filmy von Horna, Jakimowskiego, Łozińskiego i innych 9/07/20
Dystrybucja "Siła ognia" i "Wysoka dziewczyna" - sprawdź listę kin 3/07/20
Branża W Polish Days chodzi o odkrycia 3/07/20

Newsletter

OK