English

Nabór na New Horizons' Polish Days Goes to Cannes

6/03/20
Hlynur Pálmason: Film musi żyć "Biały, biały dzień" - kina w Polsce zamknięte od 12.03

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz MFF Nowe Horyzonty zapraszają do udziału w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film podczas 73. MFF w Cannes.

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty po raz czwarty znalazł się wśród kilku wybranych imprez filmowych z całego świata, które zaprezentują filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są najważniejsze festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży wybrane przez siebie filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz MFF Nowe Horyzonty ogłaszają nabór pełnometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które spełniają kryteria:
- są na etapie produkcji lub postprodukcji
- do czasu pokazów w maju nie będą mieć agenta sprzedaży

Prezentacja wyselekcjonowanych projektów odbywa się z udziałem producenta i / lub reżysera. PISF dofinansuje koszt wyjazdu producenta / reżysera w ramach Programu Operacyjnego Promocja polskiego filmu za granicą, priorytet Stypendia zagraniczne.


Projekty (tytuł filmu, etap produkcji, synopsis, wybrany fotos, obsada, producent, jeśli to możliwe na tym etapie - link do materiałów filmowych) należy zgłaszać do Weroniki Czołnowskiej na adres: weronika.czolnowska@snh.org.pl do 13 marca.

Organizatorzy ogłoszą wybór filmów do 24 marca.

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes odbędzie się wyłącznie dla przedstawicieli  międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) 16 maja podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Więcej informacji:  www.marchedufilm.com/en/goes-to-cannes/home

Polish Days odbędą się w dniach 27 – 29 lipca  podczas 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (23 lipca – 2 sierpnia 2020).

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie postprodukcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się ok. 250 gości - agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwali filmowych, producentów. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

Nabór na Polish Days zostanie otwarty  w marcu.


czytaj także
Polecamy Noclegi ze zniżką i rekomendowane hotele 5/03/20
Branża Nabór na New Horizons' Polish Days Goes to Cannes 3/03/20
Program Berlińskie nowości w programie
20. MFF Nowe Horyzonty
2/03/20
Festiwale Relacje naszych selekcjonerów z Berlinale 2020 29/02/20

Newsletter

OK