English

Trwa nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty

2/02/20
Przynęta reż. Mark Jenkin
Nasi selekcjonerzy w Rotterdamie: konkurs Zwycięzca 19. MFF NH z nagrodą BAFTA - pokazy filmu w wybranych kinach

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2020 roku we Wrocławiu.

Najważniejszą sekcją festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty – platforma służąca prezentacji kina artystycznego, wykraczającego poza granice konwencjonalnego filmu. Czekamy na oryginalne, autorskie fabuły, dokumenty, eseje, animacje – eksperymentujące z formą i językiem filmowym, będące w dialogu (a czasem w sporze) z tradycją i mistrzami, zmuszające do radykalnej zmiany perspektywy, prowokacyjne i prowokujące do myślenia.

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Organizatorzy festiwalu preferują premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tysięcy euro. Swoją nagrodę przyzna również festiwalowa publiczność.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na stronie internetowej festiwalu do 22 marca 2020 roku. Zapraszamy również do zgłaszania filmów do sekcji pozakonkursowych, w tym sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym.

Zgłoś film do programu 20. MFF NH


czytaj także
Festiwale Nasi selekcjonerzy w Rotterdamie: masterclass Pedro Costy 26/01/20
Przestrzeń NH Cztery Oscary dla "Parasite" Bonga Joon-ho! 10/02/20
Dystrybucja "Szatańskie tango" Béli Tarra - pokazy specjalne 10/02/20
Program Przeboje z festiwali w Wenecji i Locarno w programie 20. MFF Nowe Horyzonty 13/02/20