English

Nagrody Polish Days 2019 rozdane

7/08/19
Nagrody Studia Nowe Horyzonty+ rozdane Nabór polskich projektów na 9. edycję US in Progress podczas 10. AFF

W miniony czwartek zakończyło się Polish Days – najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponad 250 przedstawicieli branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach obejrzało gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczyło w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez partnerów i współtwórców Polish Days.

Nagrodę Screen International przyznawaną w tym roku po raz pierwszy otrzymał film Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida (Produkcja: East Studio). Nagrodą dla wybranego projektu z sekcji works in progress jest promocja przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

Stypendium PISF dla producenta najlepszego projektu na etapie developmentu otrzymała Natalia Grzegorzek za Skull Echo Julii Marcell. Nagroda w wysokości 30 tys. zł została ufundowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i umożliwia udział w warsztatach dla producentów – EAVE Producers Workshop 2020.

Nagrodę ufundowaną przez ColorOffOn Film w wysokości pokrycia 50% kosztów post-produkcji obrazu (wartość do kwoty 30 tys. zł, z wyłączeniem VFX) otrzymał projekt Delikatny balans terroru w reżyserii Jagody Szelc (produkcja: NUR).

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Wydarzenie Polish Days, które odbyło się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2019 podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (25 lipca – 4 sierpnia 2019), współorganizowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia są: EAVE, Screen International, Coloroffon, Wrocław Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Łodź Film Commission, Krakow Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Silesia Film Commission, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, DI Factory, British Council oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Patronami medialnymi są Film Pro, Film New Europe oraz Film & TV Kamera.


czytaj także
Program Niedziela na Nowych Horyzontach 4/08/19
Wywiad Estetyka jest wynikiem ograniczeń. Rozmowa z Markiem Jenkinem 4/08/19
Przestrzeń NH Galeria portretów festiwalowych gości 10/08/19
Program Sobota na Nowych Horyzontach 3/08/19

Newsletter

OK