English

Sobota na Nowych Horyzontach

3/08/19
Pewnego razu... w Hollywood reż. Quentin Tarantino
Piątek na Nowych Horyzontach Niedziela na Nowych Horyzontach

Gala Zamknięcia festiwalu i spotkanie z Rafałem Zawieruchą - aktorem występującym w Pewnego razu… w Hollywood Quentina Tarantino.

Przedostatni dzień festiwalu rozpoczniemy spotkaniem z Albertem Serrą - bohaterem tegorocznej retrospektywy, który wspólnie z Montse Tiolą (producentką) opowie o pracy na planie filmu Pan uczynił we mnie cuda (9:45; okazja na ponowne spotkanie z Serrą i Triolą nadarzy się o 15:30 po seansie filmu Liberté). W pierwszym bloku godzinowym zapraszamy także na Przynętę i rozmowę z Markiem Jenkinem (10:00).

więcej

Wczesnym popołudniem spotkamy się na seansie Ghost Tropic (12:45), połączonym z sesją Q&A z Basem Devosem. O tej samej porze rozpocznie się też pokaz Portretu kobiety w ogniu, po którym zapraszamy na debatę Wolność, równość, siostrzeństwo. O co warto się bić, przygotowaną we współpracy z magazynem "Zwierciadło". Wieczorem będzie okazja, aby zobaczyć Zielony pas + Smak crème brûlée (19:15) i porozmawiać z twórcami - Rossaną Torres oraz Hiroatsu Suzuki.

więcej

Spotkanie ze sztuką polecamy rozpocząć o 17:30, kiedy to w IP Studio rozpocznie się ostatni performance interaktywny Kontr-akt. Dziś zapraszamy także na Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław, Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery, instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE oraz interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett pod Halą Stulecia.

więcej

O 18:00 rozpocznie się Gala Zamknięcia festiwalu, podczas której poznamy zwyciężczynię lub zwycięzcę Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oraz laureatkę lub laureata Nagrody Publiczności. Jako film zamknięcia zobaczymy Pewnego razu… w Hollywood - najnowsze dzieło Quentina Tarantino. Naszym gościem będzie Rafał Zawierucha, aktor wcielający się w postać Romana Polańskiego.

więcej

Marzenia się spełniają: Roman Gutek jako DJ. Tak jest, nie przesłyszeliście się - legendarny założyciel Nowych Horyzontów zagra dziś back2back z DJ ConsTANZ. Wspólnie będziemy celebrować 25-lecie Gutek Film i z hukiem pożegnamy tegoroczny Klub Festiwalowy w Arsenale.

więcej


czytaj także
Nagrody "Przynęta" Marka Jenkina zdobywcą Grand Prix 19. MFF Nowe Horyzonty! 3/08/19
Polecamy 5 filmów polecanych przez YOPE 3/08/19
Wywiad Estetyka jest wynikiem ograniczeń. Rozmowa z Markiem Jenkinem 4/08/19
Wywiad Anna Odell: Znam siebie bardzo dobrze 2/08/19

Newsletter

OK