English

Piątek na Nowych Horyzontach

2/08/19
Śpiew ptaków reż. Albert Serra
Czwartek na Nowych Horyzontach Sobota na Nowych Horyzontach

12 spotkań z twórczyniami i twórcami, wystawy i koncert Women's Voices: Kobiety ratują planetę w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

Zaczynamy drugi weekend z Nowymi Horyzontami. Na dobry początek polecamy Q&A z Liną Marią Mannheimer po filmie Okres godowy (10:00). Wczesnym popołudniem będzie też okazja, aby spotkać się Rossaną Torres i Hiroatsu Suzuki - po seansie Ziemi (12:45) oraz z Albertem Serrą (reżyserem) i Montse Triolą (produkcja) po Śpiewie ptaków (13:00).

więcej

O 13:00 zapraszamy na drugi pokaz Mowy ptaków i spotkanie z twórcami filmu: Xawerym Żuławskim (reżyseria), Sebastianem Fabijańskim, Erykiem Kulmem, Sebastianem Pawlakiem, Żanetą Palicą, Katarzyną Chojnacką (obsada) i Marcinem Wierzchosławskim (produkcja). W tym samym bloku godzinowym polecamy także film Ona jest innym spojrzeniem (13:15, gość: Christiana Perschon).

więcej

Po południu będzie przedostatnia okazja, aby zobaczyć Córki ognia(15:45, goście: Albertina Carri, reżyserka i Eugenia Campos Guevara, producentka). O 16:00 zapraszamy na czwarty zestaw filmów w ramach festiwalowej shortlisty. Naszymi gośćmi będą: Maria Ornaf (Piołun), Daniel Banaczek (Dzień pierwszy), Zuzanna Grajcewicz (Dog Days), Dominika Gnatek (Zwykłe losy Zofii) i Daniel Stopa (Chudy). Również o 16:00 będzie okazja, aby spotkać się z Ianem Henrym, twórcą Autonomicznego. O 16:15 polecamy pokaz Sacavèm i sesję Q&A z Júlio Alvesem (reżyseria) i Empar Casanovą Planą (produkcja).

więcej

O 16:30 zapraszamy na ostatnie spotkanie z Hilalem Baydarovem, autorem Urodzin. O 18:45 poznamy Honor rycerza, o którym opowiedzą Albert Serra, reżyser oraz Montse Triola, producentka filmu. Magdalena Kamińska i Agata Szymańska - odpowiedzialne za produkcję Wilkołaka - wezmą udział w sesji Q&A po seansie filmu o 19:00.

więcej

Spragnionym wrażeń pozafilmowych polecamy performance interaktywny Kontr-akt (17:30) w IP Studio. O 18:00 rozpocznie się ostatnie oprowadzanie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch (galeria Studio BWA Wrocław), w którym udział weźmie specjalny gość: Ola Jasionowska, autorka kultowego plakatu Strajku Kobiet - obrazu, który stał się synonimem kobiecej solidarności w walce o prawa reprodukcyjne w Polsce. Ola Jasionowska opowie o krótkiej historii powstania identyfikacji wizualnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i jej szybkiego rozprzestrzenienia się, najpierw w mediach społecznościowych, potem metodami domowymi - na ulicach przez protestujących, a także o jego rozprzestrzenianiu się poza granicami Polski. Dziś polecamy również Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery, instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE i interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett pod Halą Stulecia. O 19:00 będzie można zobaczyć teatralną adaptację Magnolii P. T. Andersona, w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego (Wrocławski Teatr Współczesny).

więcej

Piątkowy wieczór na Nowych Horyzontach należeć będzie do wyjątkowych artystek. Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Mela Koteluk, Julia Pietrucha i Paulina Przybysz zaśpiewają podczas koncertu Women's Voices: Kobiety ratują planetę w Klubie Festiwalowym w Arsenale. Od 22:20 zapraszamy także na set didżejski Kobiety Mocy: Girls to the Front.

więcej


czytaj także
Wywiad Anna Odell: Znam siebie bardzo dobrze 2/08/19
Branża Nagrody Polish Days 2019 rozdane 2/08/19
9 pytań do 9 pytań do Ramona Porto Moty, autora "Żółtej nocy" 2/08/19
Branża Nagrody Studia Nowe Horyzonty+ rozdane 2/08/19

Newsletter

OK