English

Screen International nowym partnerem Polish Days!

31/07/19
Trwają zapisy na wykład otwarty Virtual Reality & Beyond na 19. MFF NH Nagrody Studia Nowe Horyzonty+ rozdane

Na 19. MFF Nowe Horyzonty rozpoczyna się największe wydarzenie branżowe w Polsce - Polish Days.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 220 gości z zagranicy i Polski, którzy obejrzą prezentacje 23 filmów i projektów polskich filmowców na różnych etapach produkcji. 

Uczestnicy powalczą w tym roku o wspaniałe nagrody: stypendium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego projektu w postaci dofinansowania udziału producenta w warsztatach EAVE 2020, nagrodę Coloroffon-u, którą są usługi post-produkcyjne dla wybranego projektu. Polish Days ma też nowego partnera: Screen International, który przyzna nagrodę za najlepszą prezentację. Nagrodą jest promocja wybranego projektu przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

W tym roku odbędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących: Focus on UK / Coproduction Creativity Talks współorganizowane przez British Council i KIPA, w ramach których odbędą się dyskusje i spotkania z brytyjskimi producentami oraz wydarzenie dotyczące koprodukcji z Niemcami: Polish-German Coproduction / Meet & Greet  współorganizowane z Connecting Cottbus, FilmFestival Cottbus i Medienboard Berlin Bradenburg.

Polish Days współorganizowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia są: EAVE, Screen International, Coloroffon, Wrocław Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Łodź Film Commission, Krakow Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Silesia Film Commission, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, DI Factory, British Council oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Patronami medialnymi są Film Pro, Film New Europe i Film & TV Kamera.

 


czytaj także
News Screen International nowym partnerem Polish Days! 31/07/19
Wywiad Agnieszka Holland: Potrzeba pozytywnych bohaterów 31/07/19
Program Środa na Nowych Horyzontach 31/07/19
9 pytań do 9 pytań do Maxa Linza, autora "Muzyki na czas apokalipsy" 31/07/19

Newsletter

OK