English

Wtorek na Nowych Horyzontach

30/07/19
Angelo reż. Markus Schleinzer
Poniedziałek na Nowych Horyzontach Środa na Nowych Horyzontach

14 spotkań z twórcami, wieczorem - Krzysztof Skonieczny i Jakub Żulczyk zagrają w Arsenale.

Szósty dzień festiwalu będzie obfitował w spotkania. O 12:45 zapraszamy na pokaz Angelo i późniejszą rozmowę z reżyserem, Markusem Schleinzerem. O 13:00 zobaczymy film Ray & Liz, o którym opowie Richard Billingham. W tym samym bloku polecamy także na Mamongę (13:15) oraz Q&A ze Stefanem Maleševićem.

więcej

O pracy na planie Białego, białego dnia porozmawiamy z reżyserem, Hlynurem Pálmasonem i aktorami - Idą Mekkin Hlynsdottir oraz Ingvarem E. Sigurðssonem (seans o godz. 15:45). O 16:00 poznamy Animus Animalis (historie ludzi, zwierząt i rzeczy), o których opowie Aistė Žegulytė. O 16:15 polecamy zestaw pierwszy festiwalowej shortlisty, połączony z Q&A z Anną Gawlitą (Krzyżoki) oraz Anastazją Dąbrowską (Wonder Girls). O tej samej godzinie polecamy także Wycieczkę i spotkanie z twórcami filmu - Bartoszem Grudzieckim (reżyserem), Tymoteuszem Witczakiem (kompozytorem) oraz Lorettą Schoberer (kostiumografką).

więcej

Wieczorem - wspólnie z Syllasem Tzoumerkasem - poznamy Tajemnice Morza Sargassowego (18:45), a z Zhangiem Lu (reżyserem) oraz Jiahanem Xu (producentem) porozmawiamy o Fukuoce (18:45). W tym samym bloku warto zobaczyć także Siłę ognia (19:00) i wziąć udział w Q&A z Oliverem Laxe, obejrzeć Czekając na Sancho (19:00), o którym opowie Mark Peranson lub wybrać się na seans Ona jest innym spojrzeniem (19:00) i spotkanie z Christianą Perschon. Nocne Szaleństwo rozpoczniemy razem z Kazuo Harą - oglądając Extreme Private Eros: Love Song (19:00).

więcej

Głodnym innych rodzajów sztuki polecamy oprowadzanie kuratorskie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch (18:00) w galerii Studio BWA Wrocław lub Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery (o 19:00 zapraszamy na Q&A z autorką wystawy, Kasią Kmitą). Warto zobaczyć także instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett.

więcej

Wieczór w Klubie Festiwalowym w Arsenale rozpoczniemy subtelnymi piosenkami inspirowanymi muzyką folkową od Lor (dziś grają dla wszystkich fanek i fanów Magnolii P. T. Andersona). Później zaczniemy zbiórkę na wypiskę dla Ciapciora, którą przygotują Jakub Żulczyk i Krzysztof Skonieczny, czyli #FREECIAPCIOR$OUND$Y$TEMA. Smacznego!

więcej


czytaj także
Esej O koniach, turystach i ekoterrorystach - dylogia Benedikta Erlingssona 30/07/19
News Screen International nowym partnerem Polish Days! 31/07/19
Branża Screen International nowym partnerem Polish Days! 31/07/19
Wywiad Agnieszka Holland: Potrzeba pozytywnych bohaterów 31/07/19

Newsletter

OK