English

Poniedziałek na Nowych Horyzontach

29/07/19
Wysoka dziewczyna reż. Kantemir Bałagow
Niedziela na Nowych Horyzontach Wtorek na Nowych Horyzontach

Performance Henrikku Terayamy i spotkanie z aktorkami Wysokiej dziewczyny.

Poniedziałek zazwyczaj przywołuje niemiłe skojarzenia - ale nie na Nowych Horyzontach. Nowy tydzień na festiwalu zaczniemy od pokazu Wysokiej dziewczyny Kantemira Bałagowa (10:45) i spotkania z aktorkami - Viktorią Miroshnichenko oraz Vasilisą Perelyginą. Po seansie Marzeń w przestrzeni (13:00) porozmawiamy z reżyserem filmu, Matthiasem Lintnerem.

więcej

Popołudnie rozpoczniemy pokazem Fukuoki (15:45) połączonym ze spotkaniem z Zhangiem Lu (reżyserem) i Jiahanem Xu (producentem). O 16:00 zapraszamy na seans filmu Ray & Liz, o którym opowie jego autor, Richard Billingham. W tym samym bloku warto zobaczyć także Portret właścicieli (16:15) i wziąć udział w sesji Q&A z Joaquínem Maito (polecamy wywiad z reżyserem). Również dzisiaj będzie okazja, żeby obejrzeć kultową Sól ziemi czarnej (16:15) Kazimierza Kutza i wziąć udział w dyskusji z Andrzejem Wilkiem, wcielającym się w postać Alojza.

więcej

Wieczorem zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - o 18:45 rozpocznie się Terayama: Performance, czyli znakomite połączenie sztuki performance'u i kina, przygotowane przez Henrikku Terayamę. O 19:00 przeniesiemy się na magiczną Islandię za sprawą filmu Jasnowidzka i to, co niewidzialne, o którym opowie jego autorka,Sara Dosa. Również o 19:00 czeka nas spotkanie z legendą kina erotycznego - Christiną Lindberg, wcielającą się w postać Anity. Szwedzkiej nimfetki.

więcej

Tradycyjnie polecamy spotkanie ze sztuką. O 18:00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław. Warto zobaczyć także Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery i instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett.

więcej

O 19:00 zapraszamy na spotkanie literackie przygotowane we współpracy z Empikiem (Barbara, ul. Świdnicka 8b). Michał Nogaś porozmawia z Joanną Ostrowką - o seksualności, przemocy i prześladowaniach ze względu na płeć oraz orientację seksualną. Joanna Ostrowska to kulturoznawczyni, badaczka i pisarka, autorka książki Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej. Wstęp wolny.

więcej

Oldschool/techno/trance/hardcore/postrave, czyli muzyczne delicje inspirowane filmem Beats Briana Welsha. O najwyższą jakość doznań zadbają: Pan DżejDżej, Ravetoszyn i Wix Colline. Jak mawiał poeta - "Rave to the Grave!". Oczywiście w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

więcej


czytaj także
Wywiad Céline Sciamma i Adèle Haenel: Filmy mogą być schronieniem 29/07/19
Polecamy Body. Voice. Intuition - dodatkowe warsztaty z Izą Chlewińską 29/07/19
Esej O koniach, turystach i ekoterrorystach - dylogia Benedikta Erlingssona 30/07/19
Branża Trwają zapisy na wykład otwarty Virtual Reality & Beyond na 19. MFF NH 28/07/19

Newsletter

OK