English

Niedziela na Nowych Horyzontach

28/07/19
X&Y reż. Anna Odell
Madame Björk – filmowe wcielenia islandzkiej divy Poniedziałek na Nowych Horyzontach

Spotkanie z Anną Odell - autorką X&YChroma w Capitolu i debata G'rls ROOM.

Dzień zaczniemy od lepszego poznania "ciała, w którym żyjemy" - o 11:00 rozpoczną się warsztaty Body. Voice. Intuition prowadzone przez Izę Chlewińską, choreografkę i reżyserkę, współtwórczynię identyfikacji wizualnej 19. MFF Nowe Horyzonty. O 13:00 zapraszamy na Sezon i późniejsze spotkanie z Johnem Skoogiem (reżyserem), Itą Zbroniec-Zajt (operatorką) i Agnieszką Podsiadlik (aktorką). O 13:15 zobaczymy najnowszy film Anny Odell - X&Y. Po seansie reżyserka weźmie udział w spotkaniu z widzami.

więcej

O 16:00 zapraszamy na debatę przygotowaną przez G'rls Room. Wspólnie z Ewą Szabłowską - selekcjonerką sekcji Trzecie Oko, Karoliną Zajączkowską - reżyserką filmu Jak korzystać z piramidy i Samią Mandragorą - twórczynią Kobiecych Kręgów on-line, porozmawiamy o tym, gdzie szukać współczesnych wiedźm i czarownic (debata rozpocznie się po seansie filmów Lapü i Jak korzystać z piramidy).

więcej

Wieczorem polecamy spotkanie ze sztuką. O 18:00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław. Warto zobaczyć także Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery, Balans - Ambient Room #3 w IP Studio i instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce w OP ENHEIMIE. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett.

więcej

O 19:00 zapraszamy na spektakl Chroma. Księga kolorów według książki Dereka Jarmana. Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem - Jarman pisał tę książkę umierając na AIDS i tracąc wzrok.

więcej

Zanim ruszymy do Klubu Festiwalowego w Arsenale, zapraszamy na Marzenia w przestrzeni (19:00) i Q&A z reżyserem, Matthiasem Lintnerem lub spotkanie z twórcami dokumentu Z wnętrza - Cezarym Grzesiukiem, Tomaszem Szwanem oraz Krystianem Kamińskim - po seansie o godz. 19:15.

więcej

Dziś w Arsenale podróżujemy na nie-tak-znowu-daleką Północ. GISS i Paweł Juzwuk zaprezentują brzmienia inspirowane sekcją Oslo/Reykjavik 2.

więcej

Uczestnicy z 30 festiwali z 23 państw świata, ekspertki i eksperci, którzy organizują największe i najważniejsze wydarzenia filmowe na świecie - oto Developing Your Film Festival. W tym roku projekt towarzyszy Nowym Horyzontom.

więcej

Bieganie między obiektami festiwalowymi daje ci się we znaki? Hive spieszy z pomocą: pobierz aplikację, załóż konto, wpisz kod witamywhive i śmigaj na hulajnodze elektrycznej przez 30 minut za darmo. Masz już konto w serwisie? Pobierz indywidualny kod - dostępny w punktach obsługi festiwalowiczów (jeden użytkownik może wykorzystać jeden kod).

więcej


czytaj także
9 pytań do 9 pytań do Syllasa Tzoumerkasa, autora "Tajemnic Morza Sargassowego" 28/07/19
Branża Trwają zapisy na wykład otwarty Virtual Reality & Beyond na 19. MFF NH 28/07/19
Polecamy Body. Voice. Intuition - dodatkowe warsztaty z Izą Chlewińską 29/07/19
Wywiad Céline Sciamma i Adèle Haenel: Filmy mogą być schronieniem 29/07/19

Newsletter

OK