English

Sobota na Nowych Horyzontach

27/07/19
Piątek na Nowych Horyzontach Przyśnione sceny i bezkresne noce – o kinie podszeptów Bi Gana

Specjalny pokaz Szatańskiego tanga, debata wokół filmu Dzięki Bogu i koncert inspirowany Midsommar.

Dzień rozpoczniemy od niecodziennej opowieści o miłości, stracie i fitnessie – o 10:00 zapraszamy na pokaz Członków rodziny i spotkanie z reżyserem, Mateo Bendeskym. O 12:30 polecamy ekstrawagancki i hipnotyczny portret królestwa grzybów, czyli Olandę (po seansie filmu – Q&A z reżyserem, Berndem Schochem). O 13:15 rozpocznie się pokaz kultowego Szatańskiego tanga Béli Tarra – jednego z najważniejszych filmów reprezentujących nowohoryzontowość.

więcej

Wczesnym popołudniem Sacha Polak (reżyserka) i Vicky Knight (aktorka) opowiedzą o pracy na planie Dirty God (pokaz o 15:45). O godz. 16:00 będziemy celebrować 70 lat WFDiF. Wrocław w dokumencie – wspólnie z Włodzimierzem Niderhausem, dyrektorem WFDiF i Jarosławem Skórą, kuratorem projektu. O 16:15 polecamy jeden z tegorocznych przebojów sekcji Front Wizualny – X&Y Anny Odell (Q&A z reżyserką po seansie).

więcej

Wieczorem polecamy Sezon (18:45) i spotkanie z Johnem Skoogiem (reżyserem) i Itą Zbroniec-Zajt (operatorką); pokaz Księżyca dla mojego ojca (19:00) i późniejszą rozmowę Douglasem Whitem (reżyser) lub seans Najlepszej Dorien B(19:00), połączony z Q&A, w którym wezmą udział Anke Blondé (reżyserka) i Kim Snauwaert (producentka) lub Boską miłość (19:15) i spotkanie z Gabrielem Mascaro.

więcej

Jeszcze przed zachodem słońca rozpoczniemy Nocne Szaleństwo wspólnie z Kazuo Harą, autorem Extreme Private Eros: Love Song (pokaz o 19:00). W tym samym bloku godzinowym polecamy także Wycieczkę (19:15) i spotkanie z (prawie) całą ekipą filmową (Bartosz Grudziecki, Martin Kosok, Tim Kuhn, Tymoteusz Witczak, Loretta Schoberer).

więcej

Podobno nie samym filmem człowiek żyje. O 16:00 zainicjujemy tegoroczny cykl spotkań literackich – prowadzonych wspólnie z Empikiem. Na dobry początek Michał Nogaś porozmawia z Michałem Worochem, autorem książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. O 18:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław. Polecamy także Panoramę horyzontalną. Kodry w TIFF Gallery, Balans – Ambient Room #3 w IP Studio i zachęcamy do odwiedzenia OP ENHEIMU, gdzie zobaczymy instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce. Pod Halą Stulecia można oglądać (i doświadczać) interaktywną wystawę Gabinet | Das Kabinett.

więcej

Mistrz współczesnego kina francuskiego, François Ozon, w nagrodzonym na Berlinale Dzięki Bogu przywołał głośną we Francji aferę pedofilską z udziałem lyońskiego kardynała Bernarda Preynata. Film Ozona będzie punktem wyjścia dla debaty (godz. 19:00, Barbara, ul. Świdnicka 8b), w której udział wezmą Artur Nowak – pisarz, prawnik, publicysta i Joanna Scheuring-Wielgus – posłanka, działaczka społeczna. Spotkanie poprowadzi Agata Diduszko-Zyglewska (wstęp wolny).

więcej

O 19:00 zapraszamy na światową prapremierę spektaklu Chroma. Księga kolorów według książki Dereka Jarmana. Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę umierając na AIDS i tracąc wzrok.

więcej

Letnie przesilenie, mistyczne rytuały i dobra muzyka. Zainspirowani niezwykłym klimatem filmu Midsommar. W biały dzień zapraszamy w nocną podróż do krainy rytuałów techno, w której przewodnikiem będzie Dave Haco. Jako DiaTonoN zaprezentuje brzmienia z nurtu downtempo/oriental. Oczywiście – Klub Festiwalowy w Arsenale.

więcej

 


czytaj także
Polecamy Bliżej własnego ciała. Warsztaty Izy Chlewińskiej 27/07/19
Program Bliska daleka Północ. Polecamy sekcję Oslo/Reykjavik 2 26/07/19
Program Nowe horyzonty dojrzałości według Kinley'a 27/07/19
Program To już dziś! "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy otworzy festiwal 25/07/19

Newsletter

OK