English

Piątek na Nowych Horyzontach

26/07/19
Bliska daleka Północ. Polecamy sekcję Oslo/Reykjavik 2 Sobota na Nowych Horyzontach

Premiera filmu Agnieszki Holland, wernisaże czterech wystaw i impreza w stylu lat 90.

Wysmakowany wizualnie i zaskakujący portret… królestwa grzybów. O 12:30 zapraszamy na pokaz Olandy i późniejsze spotkanie z reżyserem, Berndem Schochem. Po seansie o 12:45, o Księżycu dla mojego ojca opowie twórca filmu, Douglas White. Wczesnym popołudniem zapraszamy także na specjalny pokaz 70 lat WFDiF. Wrocław w dokumencie i późniejsze spotkanie z Włodzimierzem Niderhausem, dyrektorem WFDiF oraz Jarosławem Skórą, kuratorem projektu.

więcej

O 13:15 polecamy pierwszy pokaz Wysokiej dziewczyny Kantemira Bałagowa z udziałem aktorek – Viktorii Miroshnichenk i Vasilisy Perelyginy. Po seansie Portretu kobiety w ogniu o 15:30, z widzami spotkają się Céline Sciamma (reżyserka) i Adèle Haenel (aktorka). W bloku popołudniowym zapraszamy  też na Dirty God (15:45) i rozmowę z Sachą Polak, reżyserką filmu oraz Vicky Knight, wcielającą się w główną postać. Po seansie o 16:00 Mateo Bendesky opowie o Członkach rodziny, z kolei o Portrecie właścicieli (16:15) porozmawiamy z Joaquínem Maito.

więcej

Wieczorem czeka nas pierwszy polski pokaz Obywatela Jonesa (18:45), połączony ze spotkaniem z Agnieszką Holland. O 19:15 polecamy film Z wnętrza i rozmowę z jego twórcami – Cezarym Grzesiukiem, Tomaszem Szwanem oraz Krystianem Kamińskim.

więcej

Późnym wieczorem załóżcie swoje koszulki z Nirvaną i Wu-Tang Clanem – od 24:00 będziemy wspólnie bawić się z newonce w rytmie lat 90. Oczywiście w Klubie Festiwalowym w Arsenale.

więcej

Zmęczenie oglądaniem filmów daje się we znaki? Mamy na to remedium: codziennie o 9:00 i 19:00 zapraszamy do ogrodu hotelu PURO na bezpłatne rozgrzewki ruchowe z elementami pilatesu, jogi i stretchingu, prowadzone przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

więcej

Jak prowadzić skuteczną promocję w świecie dynamicznie zmieniającej się technologii? O 18:00 polecamy wykład w ramach Papaya Film Academy. Dawid Kaźmierczak opowie o rewolucji pionowych formatów video. (Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie www.papayafilmsacademy.com; liczba miejsc ograniczona).

więcej

Wieczorem czekają nas wernisaże dwóch wystaw – Życie wewnętrzne: Brzuch w galerii Studio BWA Wrocław (19:00) i Panorama horyzontalna. Kodry w TIFF Gallery (19:00). Od piątku zapraszamy także na Balans – Ambient Room #3 w IP Studio i zachęcamy do odwiedzenia OP ENHEIMU, gdzie zobaczymy instalację multimedialną Alberta Serry Król Słońce.

więcej


czytaj także
Polecamy Bliżej własnego ciała. Warsztaty Izy Chlewińskiej 27/07/19
Program To już dziś! "Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy otworzy festiwal 25/07/19
9 pytań do 9 pytań do Joaquína Maito, autora "Portretu właścicieli" 25/07/19
Program Przyśnione sceny i bezkresne noce – o kinie podszeptów Bi Gana 27/07/19

Newsletter

OK