English
zaloguj / zarejestruj

Roman Gutek odznaczony Orderem Gwiazdy Włoch

18/10/17
Roman Gutek
Avant Art Festival i przegląd filmowy Avant Art Film 8. American Film Festival od 17 października

Z radością informujemy, że Roman Gutek, dyrektor Kina Nowe Horyzonty i MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, został odznaczony przez Ambasadora Włoch, jego Ekscelencję Alessandra De Pedysa, Orderem Kawalera OSI (Orderu Gwiazdy Włoch).

Jak zaznaczono w uzasadnieniu, Roman Gutek to "uznany ekspert światowego kina, który w znaczący sposób przyczyniał się do upowszechniania najlepszych dzieł włoskiej sztuki filmowej w Polsce. Jest pomysłodawcą i organizatorem prestiżowych przedsięwzięć filmowych przyciągających liczną widownię, a dzięki jego działalności kino włoskie cieszy się coraz większą popularnością w kraju".

Order Gwiazdy Włoch (Ordine della Stella d'Italia, OSI) to odznaczenie Republiki Włoskiej przyznawane przez Prezydenta Włoch cudzoziemcom i Włochom przebywającym na emigracji, którzy szczególnie przyczynili się m.in. do upowszechniania kultury czy historii Italii. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 16 października w Warszawie podczas inauguracji Tygodnia Języka Włoskiego. Order wręczył Pan Alessandro De Pedys, Ambasador Włoch w Polsce.


czytaj także
Branża Współpraca FilmFestival Cottbus oraz MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 8/11/17
Program Zapraszamy na 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 22/09/17
Program Pierwsze Europejskie Nagrody Filmowe 2017 przyznane 15/11/17
Program Polscy krytycy o "Kobiecie, która odeszła" 16/11/17