en

Rysy

31 lipca (piątek) godz. 22.00

cena biletu: 25 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)

kup bilet

Rysy są autorskim projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul), którego pierwsze utwory powstały z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings. W nowohoryzontowym koncercie w Arsenale jako wokalista Rysów wystąpi z premierowym materiałem muzycznym BAASCH.

Rysy to eksperyment brzmieniowy przełamany chwytliwą melodią. Taneczny charakter numerów Rys nie gryzie się z intrygującymi opowieściami. Projekt ma bowiem charakter narracyjny i konceptualny, który łączy eteryczne przestrzenie dźwiękowe z energetyczną pulsacją bitów.

Premiera singla Ego odbyła się w styczniu 2015 roku w radiowej Trójce w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej. Drugi singiel Brat został wyemitowany po raz pierwszy 18 marca. Debiutancka EPka formacji została wydana w barwach labelu U Know Me Records w kwietniu 2015 roku. Płyta długogrająca przewidziana jest na czerwiec 2015 roku.

Baasch - producent, wokalista i kompozytor. Zadebiutował EPką “Simple Dark & Romantic Songs". Baasch otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, wystąpił na wielu festiwalach, m. in. Tauron Festiwal Nowa Muzyka i FreeFormFestival. Skomponował ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego Płynące wieżowce. Zremiksował również utwory takich artystów jak Rubber dots czy Automat.