en
Stefan WesołowskiStefan Wesołowski

Stefan Wesołowski

28 lipca (wtorek) godz. 22.00

cena biletu: 30 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)

kup bilet

Kompozytor, skrzypek, producent muzyczny związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records (Coil, Merzbow, Jozef Van Wissem, Eliane Radigue) i brytyjskim wydawcą Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson).

W 2008 roku ukazała się w Polsce debiutancka Kompleta - utwór napisany do tekstów brewiarzowych na dwa głosy, kwartet smyczkowy i elektronikę. W październiku 2013 roku podczas festiwalu Unsound miała miejsce premiera kolejnego albumu artysty - Liebestod.

Wesołowski przez kilka lat ściśle współpracował z Jacaszkiem, będąc autorem partii instrumentalnych na jego płytach (Treny, Miasmah/Gusstaff 2008, Pentral, Gusstaff 2009), współtworząc z nim także muzykę do filmów (Golgota Wrocławska, Sala Samobójców). Nagrywał wspólnie z Szymonem Kaliskim (wesołowski/kaliski: 281011, Few Quiet People 2012), Wojciechem, Bartkiem i Piotrem Waglewskimi (piosenki Bóg oraz Syn na albumie Waglewski Fisz Emade: Matka, Syn, Bóg, ART2/Agora 2013) oraz Karoliną Czarnecką (piosenka Stolica na albumie Karolina Czarnecka: Córka, Proud Action Group 2014).

Stefan Wesołowski jest także twórcą muzyki do wielu spektakli teatralnych (Maria Stuart reż. Adam Nalepa, Teatr Wybrzeże w Gdańsku 2014), instalacji artystycznych i filmów. W styczniu 2015 roku podczas Sundance Festival miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Marlonie Brando, Listen To Me, Marlon, w reżyserii Stevana Rileya, z oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa Stefana Wesołowskiego.