en
KormoranyKormorany

Kormorany

24 lipca (piątek) godz. 22.00

cena biletu: 30 zł (normalny), 21 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych)

kup bilet

24 lipca Kormorany wystąpią z zupełnie nowym materiałem muzycznym, koncert zatytułowany Za horyzontem, został przygotowany specjalnie z okazji tegorocznej edycji festiwalu.

Kormorany, uznawani za legendę polskiej awangardy autorzy plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych. Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, choć otwarte na improwizację kompozycje.

Nadchodzące występy Kormoranów:

18 czerwca godz. 20.00 - koncert w sali kinowej Galerii Zachęta w Warszawie z okazji otwarcia wystawy Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia.

30 sierpnia - premiera spektaklu Car samozwaniec w teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy z autorską muzyką zespołu Kormorany na żywo.

1 października - koncert w Koszycach z okazji otwarcia wystawy "Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia".

Zespół występuje w składzie:

Jacek "Tuńczyk" Fedorowicz

Kompozytor, muzyk nietradycyjny, gitarzysta smyczkowy, basista, multiinstrumentalista, kreator brzmienia, artysta, zawodowy amator. Ma na koncie 1000 koncertów i spektakli w 30 krajach od Los Angeles po Teheran, Orkany, Mińsk, Edynburg, Jerozolimę, katedry i piwnice, pałace i squaty, fabryki i łąki, uniwersytety, muzea, zamki, wernisaże, 40 premier, 200 teatrów, 200 festiwali, kilkanaście nagród, kilka filmów, 9 opublikowanych płyt. Był członkiem zespołów: Klaus Mit Foch (1986-1989) Kormorany (od 1987) Karbido - Stolik (od 2006), Gliniane Pieśni (od 2011).

Piotr "Blusmen" Jankowski

Gitarzysta elektryczny, akustyczny, bassman, kompozytor. Wprowadził i zaraził kolegów z Kormoranów brzmieniem bowing guitar - gitary smyczkowej. Poszukiwacz nowych środków ekspresji instrumentalnej, improwizator intuicyjny, bluesman, sporadyczny tekściarz i poeta. Kontrowersyjny pisarz, dźwiękolub, kolekcjoner i budowniczy instrumentów. Uczestnik tysiąca koncertów, setki spektakli, wernisaży i wydarzeń - od Białegostoku po San Diego, od Durbanu po Edynburg. Członek zespołów: Blues Corporation (1985) , Kormorany (od 1986) , Miki Mousoleum (od 2000), I'm not a plastic bag (2004-2009).

Krzysztof "Konik" Konieczny

Jak sam o sobie mówi "człowiek permanentnie poszukujący dźwięku". Eksperymentował z zespołem Trzecia Zupa Pana Słyka, grając w miejscach bezludnych i o ciekawej akustyce. W 1985 roku po raz pierwszy wziął udział w happeningu dźwiękowym Kormoranów w tunelu pod jazem na Odrze. Po paru latach badania związków ducha i dźwięku związał się z Kormoranami na stałe. W ostatnich latach stworzył 13 muzycznych ilustracji do spektakli, z których najważniejsze to: Jakobi i Leidental - Teatr Śląski, Katowice (zarejestrowany dla teatru TV); Hamlet - Teatr Śląski, Katowice; Przed sklepem jubilera - Divadlo Thalia, Koszyce; Siła przyzwyczajenia - Teatr Śląski, Katowice; Gottland - Teatr Rozrywki w Chorzowie, Noże w kurach - Teatr bez Sceny - Chorzów, Manitoba - Teatr Siemaszkowej, Rzeszów, Jego muzyką ilustrowano w radiowej "Trójce" czytanie powieści Szopka Zośki Papużanki.

Artur "Gaja" Krawczyk

Od lat bębni, śwista i brzdąka w kolejności: punk, blues, reggae, Kormorany. Oprócz tego cały czas współpracuje z wieloma muzykami i aktorami, zespołami i teatrami, z którymi objechał niezliczone koncerty, akcje i festiwale. Występował we Francji, Hiszpanii, w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Szkocji, USA i oczywiście w Polsce. Był członkiem zespołów i teatrów: Kormorany (od 1986), Teatr Klinika Lalek w Wolimierzu - z Kormoranami oraz z innymi muzykami, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, The Crackers Band - funky band Eliezer Mizrahi - muzyka żydowska, Papadram Roots Drums Band.

Dyskografia zespołu:

Teraz - live z Teatru Kalambur (Fabryka Kormorany,1999), Miasto - live z Jazz Klub Rura (Rita Baum, 2008, dodatek do magazynu Rita Baum), La musica teatrale - 5-płytowy box z muzyką teatralną ( Rita Baum, 2009), Majaki - (Rita Baum, 2014).

Zespół Kormorany skomponował muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych:

Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim (1993, Teatr Dramatyczny, reż. Piotr Cieplak), Historia Jakuba (1996, Akademia Teatralna w Warszawie, reż. Piotr Cieplak), Człowiek zwany czwartkiem (Teatr TV, reż. Piotr Cieplak), Koriolan (1998, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, reż. Krzysztof Kopka), Wspólny pokój (2000, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, reż. Krzysztof Kopka), Hamlet Książę Danii (2001, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, reż. Jacek Głomb), Portowa Opowieść (2004, Teatr im. H.Modrzejewskiej w Legnicy, reż. Jacek Głomb), Otello (2006, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, reż. Jacek Głomb), Sami (2008, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnic, reż. Paweł i Katarzyna Wolak), Droga śliska od traw (2013, Teatr im. H. Modrzejewskiej, reż. Paweł i Katarzyna Wolak)

www.kormorany.net
https://www.facebook.com/kormorany.wro?fref=ts