en

Helios Nowe Horyzonty - pierwszy wielosalowy arthouse w Polsce

ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 Wrocław

kino / kultura / miejsce

festiwale / retrospektywy / przeglądy / wystawy

arthouse / miejsce spotkań / edukacja filmowa / bez popcornu

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty dzięki wsparciu miasta Wrocław i współpracy z siecią kin Helios poprowadzi pierwszy w Polsce multipleks prezentujący kino artystyczne i zadba o edukację filmową wrocławian. Kino przy ul. Kazimierza Wielkiego 19-21, od 1 września 2012 roku będzie działało pod nazwą Helios Nowe Horyzonty.

Miłośnikom sztuki filmowej obiekt ten jest świetnie znany, gdyż od 2006 roku jest to główne kino największego festiwalu filmowego w Polsce T-Mobile Nowe Horyzonty. Programem oraz zarządzaniem obiektem zajmie się w pełni Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a gospodarzem obiektu będzie Roman Gutek, który informuje: "W dziewięciu salach będzie można oglądać kino artystyczne, autorskie, eksperymentalne, jak również wartościowe kino środka. Zabraknie popcornu i wielkich hollywoodzkich produkcji, pojawią się natomiast liczne projekty edukacyjne dla młodzieży szkolnej i studentów, kolejne festiwale, przeglądy, premiery i specjalne wydarzenia promujące kulturę filmową we Wrocławiu. W programie kina znajdą się także punkty dla przedszkolaków i ich rodziców oraz dla seniorów, dla których multipleksy w centrach handlowych nie są najbardziej przyjaznymi miejscami."

Kino wystartuje w idealnym momencie przygotowań i rozwoju programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. "Jednym z podstawowych celów kina prowadzonego przez Stowrzyszenie Nowe Horyzonty będzie aktywne wspieranie strategii miasta mającej na celu edukację i zwiększanie uczestnictwa wrocławian w kulturze." – podkreśla Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.