en
Industry
04 października 2016

Do 14 października przyjmujemy zgłoszenia na 2. edycję programu Kino Dzieci.Pro

Do 14 października przyjmujemy zgłoszenia na 2. edycję programu rozwoju scenariuszy Kino Dzieci.Pro.

Program przeznaczony jest dla zespołów z Polski (scenarzysta i producent), którzy chcą rozwinąć swój pomysł na film od synopsisu do drugiej wersji scenariusza oraz wstępnych założeń produkcyjnych. 

W ramach programu każdy projekt rozwijany będzie we współpracy z tutorem scenariuszowym oraz producenckim na 4 sesjach warsztatowych i konsultacjach on-line. 

Pierwsza sesja odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas Festiwalu Filmowego Ale Kino! w Poznaniu. Ostatnia sesja odbędzie się we wrześniu 2017. 

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (która poza konsultowanie i pisaniem scenariuszy dla dzieci współpracowała m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. Mulan czy Pocahontas) i Ronald Kruschak (producent wielu niemieckich hitów kinowych i telewizyjnych, wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

Z radością informujemy również, że pierwszy „absolwent” naszego programu właśnie zakończył zdjęcia – są to „Tarapaty” (reż. M. Karwowska, Koi Studio).

Więcej: www.kdpro.pl

starsza lista nowsza