14,90 zł lub taniej w pakiecie

Pięć diabłów

The Five Devils / Les cinq diables
reż. Léa Mysius
Francja 2022 / 96’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Pięć diabłów to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

Twórcy

reżyseria Léa Mysius
scenariusz Léa Mysius, Paul Guilhaume
zdjęcia Paul Guilhaume
montaż Marie Loustalot
muzyka Florencia Di Concilio
dźwięk Jules Bertier, Yolande Decarsin
obsada Adèle Exarchopoulos, Sally Dramé, Swala Emati, Moustapha Mbengue, Daphne Patakia, Patrick Bouchitey
producent Jean-Louis Livi, Fanny Yvonnet
produkcja Trois Brigands Productions, F comme Film
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język francuski

Pięć diabłów

Léa Mysius

Twoja ocena 0/5