7,90 zł

Photon

reż. Norman Leto
Polska 2017 / 102’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Epickie spotkanie sztuki z naukami ścisłymi w formie eksperymentalnego wykładu. Photon jest podróżą od początków wszechświata do niekreślonej, postludzkiej przyszłości. Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej.

Inspirowany książkami słynnego brytyjskiego teoretyka Davida Deutscha, autora m.in. głośnej Struktury rzeczywistości, traktuje o początkach materii, następnie wyjaśnia, co dzisiaj wiemy (i czego nie wiemy) na temat powstawania życia. W jaki sposób uformowały się złożone systemy cząsteczkowe? Dzięki kilku wymownym przykładom z codzienności przeciętnej rodziny wyjaśnione zostaje biologiczne podłoże zjawisk, takich jak przemoc, alkoholizm lub wolna wola. W świetle najnowszych badań naukowych pojawia się interesujące pytanie: czy tak naprawdę sami decydujemy o czymkolwiek? Ostatni rozdział filmu dotyczy przyszłości rodzaju ludzkiego. Photon odważnie prognozuje m.in. dalsze przenikanie świata człowieka i technologii. Ta niezwykła wizualnie opowieść, łącząca sekwencje dokumentalne, fabularne i animowane, kończy się futurologiczną spekulacją na temat rozwoju cywilizacji i końca wszechświata.

 


Międzynarodowy Konkurs Filmowy Nowe Horyzonty

Odważne, bezkompromisowe filmy twórców poszukujących nowych form wyrazu – to cechy charakterystyczne Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowe Horyzonty – jednego z filarów festiwalu NH. Photon otrzymał Nagrodę Publiczności podczas 17. edycji Nowych Horyzontów.

Twórcy

reżyseria Norman Leto
scenariusz Norman Leto
zdjęcia Norman Leto, Michał Marczak
montaż Antoni M. Kowalczyk, Norman Leto
muzyka Przemysław Książek, Igor Szulc, Przemysław Wierzbicki
obsada Andrzej Chyra, Karolina Kominek-Skuratowicz, Alex Mru Kijania
producent Piotr Galon, Daniel Markowicz, Darek Szendel, Przemysław Wierzbicki
produkcja Lightcraft
polski dystrybutor Kino Świat
język polski
barwa kolor i cz.-b.

Photon

Norman Leto

Twoja ocena 0/0