7.90 zł lub taniej w pakiecie

Love

reż. Gaspar Noé
Francja, Belgia 2015 / 129’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Jak sam tytuł wskazuje, jest to opowieść o miłości, a także jej zmysłowym i erotycznym wymiarze. Bohaterami Love są dwudziestolatkowie odkrywający swoje ciała i swoje pragnienia.

Amerykański student i jego francuska dziewczyna przeżywają swoją romantyczną przygodę w Paryżu - mieście, które jak żadne inne sprzyja kochankom. Kolejny budzący emocje i dzielący widownię film Gaspara Noe (Nieodwracalne, Climax) powstał we współpracy z Benoîtem Debie, który ma na swoim koncie także zdjęcia do Spring Breakers i Beach Bum Harmony Korine’a oraz do debiutu reżyserskiego Ryana Goslinga Lost River. Obaj twórcy połączyli siły, by w śmiały, świeży i wizualnie przełomowy sposób pokazać fizyczną stronę miłości dwudziestolatków. Zaprezentowany na festiwalu w Cannes, film zawiera najodważniejsze w historii kina sceny erotyczne.

Twórcy

reżyseria Gaspar Noé
scenariusz Gaspar Noé
zdjęcia Benoît Debie
montaż Denis Bedlow, Gaspar Noé
muzyka Pascal Mayer
obsada Aomi Muyock, Karl Glusman, Klara Kristin, Benoît Debie, Gaspar Noé
producent Brahim Chioua, Vincent Maraval, Gaspar Noé, Rodrigo Teixeira, Edouard Weil
produkcja Les Cinémas de la Zone, RT Features, Rectangle Productions, Wild Bunch
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Gaspar Noé

Urodził się w 1963 roku w Argentynie. Od dzieciństwa mieszka w Paryżu. Studiował w École nationale supérieure Louis-Lumière. Już tam zabłysnął etiudami. Dzięki 40-minutowemu Carne zdobył rozgłos. Jego kontynuacją stał się pełnometrażowy Sam przeciw wszystkim. Twórczość reżysera cechuje skrajny naturalizm. Noé został kilkukrotnie nagrodzony w Cannes, jego prace doceniono też na innych prestiżowych imprezach.

Filmografia

1991 Carne (short)

1999 Sam przeciw wszystkim / Seul contre tous

2002 Nieodwracalne / Irréversible

2009 Wkraczając w pustkę / Enter the Void

2015 Love

Love

Gaspar Noé

Twoja ocena 0/5