9+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Jak rozwieść swoich rodziców

How To Get Your Parents Divorced / Pas d’chicane dans ma cabane!
reż. Sandrine Brodeur-Desrosiers
Kanada 2022 / 83’, polski lektor
polski lektor zwiastun

Justine ma dosyć ciągłych kłótni między rodzicami i jest przekonana, że osobno byliby szczęśliwsi. Z pomocą przyjaciół postanawia ich rozwieść, ale… czy to na pewno najlepsze rozwiązanie?

12-letnia Justine ma głowę pełną pomysłów i dwójkę lojalnych przyjaciół. Od kiedy jej codzienność stanowi obserwowanie nieporozumień między rodzicami, dziewczyna bierze sprawy w swoje ręce i postanawia działać. Może wszystkim byłoby lepiej, gdyby rodzice się rozstali? Justine postanawia wykorzystać zbliżający się szkolny konkurs talentów i wraz ze swoją paczką przygotować spektakl teatralny – rozprawę sądową pokazującą rozwód rodziców. Jaki będzie finał tego procesu? Czego dowiedzą się bohaterowie w trakcie przygotowań i zbierania profesjonalnych dowodów? To pełna humoru i empatii opowieść o odwadze, by mówić, co się czuje, i uważności na to, co komunikują nam inni.

Czy wiesz, że…

Wydział ds. Młodzieży, do którego udaje się Justine, istnieje naprawdę? Działa przy sądzie w Montrealu i odpowiada za tematy związane z ochroną praw dzieci i młodzieży.

Twórcy

reżyseria Sandrine Brodeur-Desrosiers
scenariusz Sandrine Brodeur-Desrosiers, Maryse Latendresse
zdjęcia Isabelle Stachtchenko
montaż Myriam Magassouba
muzyka Pierre Venne
obsada Charlotte St-Martin, Louka Bélanger-Leos, Charlie Fortier, Liam Patenaude, Simone Laperle, Isabelle Blais, Pierre-Luc Brillant
producent Richard Lalonde
produkcja Forum Films
właściciel praw h264 distribution

Jak rozwieść swoich rodziców

Sandrine Brodeur-Desrosiers

Twoja ocena 0/5