12+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Wszystkie dźwięki ciszy

Okthanksbye / Okedoeibedankt
reż. Nicole van Kilsdonk
Niderlandy 2023 / 95’, polskie napisy
polskie napisy

Jamie i Imane wyruszają w spontaniczną podróż do Paryża. Wspólna wyprawa tych dwóch dorastających dziewczyn pełna będzie przygód, ale i ważnych życiowych lekcji.

Jamie to nieco wycofana, niepewna siebie nastolatka. Po przeniesieniu do nowej szkoły dla niesłyszących dzieci czuje tęsknotę za domem i trudno jej nawiązać nowe przyjaźnie. Kiedy nastolatka dowiaduje się, że jej ukochana babcia trafiła do szpitala, postanawia ją odwiedzić. Podróż do odległego Paryża wydaje jej się szalonym pomysłem, ale dzięki pomocy odważnej i bezkompromisowej Imane, koleżanki ze szkoły, ten pomysł zaczyna się realizować… Czy Jamie i Imane uda się dotrzeć do celu? Jakie znaczenie będzie miała dla nich ta nieprzewidywalna podróż? Wszystkie dźwięki ciszy to nie tylko film, który przybliża świat niesłyszących i uwrażliwia na ich codzienność, ale pełne ciepła uniwersalne kino drogi o dorastaniu. 

Czy wiesz, że…

w 2022 roku Oscara za najlepszy film dostała CODA, również podejmująca temat osób niesłyszących? 

Twórcy

reżyseria Nicole van Kilsdonk
scenariusz Nicole van Kilsdonk, Lilian Sijbesma
zdjęcia Jeroen Kiers
montaż Michiel Boesveldt
muzyka Wilko Sterke
obsada Mae van de Loo, Douae Zine El Abidine, Josephine Koning, Arjan bouwmeester, Bente Jonker, Petra Karlas, Cas Wolters
producent Rogier Kramer
produkcja Labyrint Film
polski dystrybutor Vivarto

Wszystkie dźwięki ciszy

Nicole van Kilsdonk

Twoja ocena 0/5