4+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Kamykowe wzgórze – zestaw filmów

49’

W życiu dobrze jest mieć kogoś, na kim można polegać. Na wyciągnięcie pomocnej ręki, łapy czy płetwy mogą liczyć nasi bohaterowie z tego zestawu filmów.

Problem z nauką tańca? Upadek z wysokości? Nowy obrazek do wykonania? Walka z wrogiem, który chce nas zjeść? Poszukiwanie nowego domu? Z tymi sytuacjami i wyzwaniami mierzą się bohaterowie animacji z tego zestawu. Na szczęście nie są w tym sami, wspierają ich przyjaciele oraz rodzina. Razem z nimi są w stanie przenosić góry i dokonać niemożliwego! Dzięki współpracy z innymi mogą osiągnąć o wiele więcej, niż byliby w stanie sami. Panda, małpka, śledź, rodzina ryjówek, wróżka oraz pająk przekonają się o tym, że współpraca to klucz do sukcesu. W końcu w kupie siła!

Czy wiesz, że…

panda wielka naprawdę jest bardzo ciężka? Mimo że waży nawet 150 kilogramów, jest świetnym pływakiem i doskonałym wspinaczem!

Panda, 4–7, reż. Julia Ocker, Niemcy 2022, 4' bez dialogów

Panda z podziwem podgląda dwa tańczące króliki. Ach, jak bardzo ona też by tak chciała! Wesołe króliki zapraszają czarno-białą koleżankę do wspólnego tańca. Niestety panda jest bardzo duża i ciężka, a przy każdym jej tupnięciu nogą trzęsie się ziemia. Nic nie szkodzi! Para królików zrobi wszystko, aby pomóc pandzie nauczyć się tanecznych ruchów.

Spin i Ella, Spin & Ella, 4–7, reż. An Vrombaut, Belgia 2023, 7' bez dialogów

Ella jest wróżką, i to nie byle jaką! Jej najlepszym przyjacielem jest pająk Spin i z pomocą magicznej różdżki wspólnie tworzą przepiękne rysunki z pajęczyny. Domek, żaglówka albo zamek – wszystko jest możliwe! Obowiązuje tylko jedna zasada: aby obrazek się udał, Ella i Spin muszą działać wspólnie. Co się stanie, gdy się ze sobą nie zgodzą?

Staw, Tümpel, 4–7, reż. Eva Rust, Lena von Döhren, Szwajcaria 2023, 9' bez dialogów

Ławica śledzi mknie przez ocean, gdy nagle atakują je mewy! Jednemu ze śledzi udaje się uciec i ukryć w przybrzeżnym stawie otoczonym przez skały. Niestety nie może się stamtąd wydostać. Bardzo się boi, jednak szybko zaprzyjaźnia się z napotkanymi w nowym miejscu morskimi żyjątkami. Wspólnie z ośmiornicą, krabem, małżami i innymi zwierzętami stawią czoła groźnej mewie.

Kamykowe wzgórze, La Colline aux cailloux, 4–7, reż. Marjolaine Perreten, Szwajcaria, Francja, 30' lektor

W domku obok strumyka mieszka rodzina złożona z ryjówek i jednej myszki. Niestety ich dom zostaje zniszczony w powodzi. Zwierzątka muszą wyruszyć w podróż, aby znaleźć nowe schronienie na czas zimy. Ich tułaczka jest pełna niesamowitych przygód, a w jej trakcie poznają innych mieszkańców lasu: gościnne krety, strasznego lisa, nieprzyjazne wiewiórki czy jeża strażnika. Czy ryjówkom i myszce uda się w końcu znaleźć swój dom?

Kamykowe wzgórze – zestaw filmów

Twoja ocena 0/5