6+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Super Futrzak ratuje świat

Super furball: Save the future / Supermarsu 2
reż. Joona Tena
Finlandia 2022 / 90’, polski lektor
polski lektor zwiastun

Przed Super Futrzakiem kolejne ważne zadanie – tym razem musi uchronić miejscowe pszczoły przed wyginięciem. By uratować przyrodę, będzie nawet podróżować w czasie!

Emilia to z pozoru zwyczajna dziewczyna, która chodzi do szkoły i pasjonuje się zwierzętami. Kiedy jednak bierze łyk wody ze swojej tajemniczej butelki, zamienia się w Superfutrzaka – obdarzoną magicznymi mocami świnkę morską! Pewnego dnia dostaje bardzo odpowiedzialne zadanie – musi przenieść się w czasie i zapobiec ekologicznej katastrofie. Zagrożone są okoliczne pszczoły, a to przecież tak ważne dla środowiska owady. Przed Emilią ekscytująca przygoda, ale też wymagająca misja. W tej pełnej humoru opowieści dowiadujemy się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz że… dla dzielnych świnek morskich nie ma rzeczy niemożliwych!

Czy wiesz, że…

pszczoły potrafią latać nawet z prędkością 25 km/h i poruszać skrzydłami kilkaset razy na sekundę? To niesamowici lotnicy!

Twórcy

reżyseria Joona Tena
scenariusz Joona Tena, Paula Noronen
zdjęcia Jani Kumpulainen
montaż Annastina Hämäläinen, Jyrki Levä
muzyka Panu Aaltio
obsada Senni Peltoniemi, Lumo Levy, Lucas Timperi, Kaius Österman, Tommi Korpela, Kari Hietalahti, Jani Karvinen, Essi Hellen, Eero Ritala, Mikko Penttilä, Petteri Pennilä, Niina Hosiasluoma
producent Anni Pänkäälä, Olli Haikka, Jorma Reinilä, Marko Talli
produkcja Yellow Film & TV
właściciel praw Attraction Distribution
polski dystrybutor Vivarto

Super Futrzak ratuje świat

Joona Tena

Twoja ocena 0/5