9+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Titina

reż. Kajsa Næss
Norwegia, Belgia 2022 / 91’, polski dubbing
polski dubbing

Titina jest uroczym biało-rudym terierem. Jako szczeniak błąkała się po ulicach Rzymu, gdzie znalazł ją dobroduszny inżynier Umberto. Od tej pory są nierozłączni i wspólnie doświadczają niesamowitych przygód aż na biegunie północnym!

Włoch Umberto Nobile buduje sterowce – wielkie latające statki powietrzne. Pewnego dnia kontaktuje się z nim Roald Amundsen, słynny norweski podróżnik, i prosi go o pomoc w dotarciu na biegun północny. Umberto postanawia zabrać ze sobą Titinę. Amundsen nie jest z tego powodu szczególnie zadowolony. Norweg i Włoch rywalizują ze sobą, a atmosfera między nimi staje się coraz bardziej napięta. Oczami czworonoga śledzimy przebieg tej trudnej wyprawy w niezbadany dotąd zakątek Ziemi. Czy piesek kanapowy da sobie radę na dalekiej północy?

Czy wiesz, że…

zarówno Roald Amundsen, jak i Umberto Nobile to postaci historyczne? Mało kto jednak wie, że w ich wyprawach na biegun północny naprawdę towarzyszyła im psina o imieniu Titina. Jak wyglądała w rzeczywistości, możecie zobaczyć w filmie!

Twórcy

reżyseria Kajsa Næss
scenariusz Kajsa Næss, Per Schreiner
zdjęcia Cecilie Semec
montaż Anders Bergland, Jens Christian Fodstad, Zaklina Stojcevska
muzyka Kåre Vestrheim
producent Lise Fearnley, Tonje Skar Reiersen, Viviane Vanfleteren
produkcja Mikrofilm, Vivi Film
właściciel praw Les Films du Losange
polski dystrybutor Vivarto

Titina

Kajsa Næss

Twoja ocena 0/5