4+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Wielki piknik – zestaw filmów

52’

Gotowanie może być wspaniałą zabawą! Wiedzą o tym bohaterowie zestawu, którzy uwielbiają eksperymentować w kuchni, a potem wspólnie spędzać czas, dzieląc się pysznościami. 

Kto z nas nie chciałby być mistrzem w kuchni i urządzać wspaniałe przyjęcia pełne pyszności dla swoich przyjaciół? Jednak zanim uda się ugotować aromatyczną zupę albo upiec chrupiące ciasteczka, czasem będzie trzeba się zmierzyć z kulinarnymi wyzwaniami! Mały kurczaczek będzie wytrwale zdobywał niezbędne składniki, kot w trakcie gotowania zmieni nieco recepturę swojego przepisu, a zwierzęta szykujące się na piknik będą musiały znaleźć skradzione ciasto. A kiedy lodówka świeci pustkami, można spróbować przyrządzić zupę z kamieni albo… poszukać kopalni cukru! Przygotujcie przekąski i rozsiądźcie się wygodnie, bo zapraszamy na seans pełen kulinarnych przygód. 

Czy wiesz, że…

tradycja pisania książek kucharskich jest bardzo długa? Pierwszy zbiór przepisów powstał ponad 1600 lat temu w starożytnym Rzymie!

Filmy w zestawie

Kot, Cat, 4–7, reż. Julia Ocker, Niemcy 2022, 4' bez dialogów

Pomysłowy kot postanawia przyrządzić zupę. Ma wszystkie potrzebne składniki: ziemniaki, marchewki, cebulę i pora, a nawet… trzy myszy! Okazuje się jednak, że gryzonie wcale nie mają zamiaru być ugotowane i zaczynają grasować po kuchni, robiąc niemałe zamieszanie!

Zupa z kamieni, La soupe au caillou, 4–7, reż. Clémentine Robach, Belgia, Francja 2015, 7' lektor

Dziś na kolację przysmak doskonały na puste lodówki, półki i brzuchy – zupa z kamieni. Potrzebne będą: garnek, kamienie i dużo, dużo wody. Jak się tym najeść? Nie sposób. To może niech każdy przyniesie to, co zdoła wygrzebać z dna spiżarni? Tu pietruszka, tu seler, tu ziemniak – ale bulgocze! Czas na wielki wspólny posiłek.

Mały czerwony kurczaczek, Le Petit poussin roux,  4–7, reż. Célia Tisserant, Francja, Belgia 2019, 12' lektor

Przyjemny zapach babeczek rozchodzi się po całej okolicy. Skuszony nim mały kurczaczek postanawia upiec własne łakocie. Przed nim pierwsze zadanie: zdobyć mąkę, masło, cukier i jajka. Czy dzielnemu ptaszkowi z pomocą przyjaciół uda się zebrać wszystkie składniki i przyrządzić słodkie wypieki?

Kopalnia cukru. Szmatkowe Królestwo, 4–7, reż. Paweł Czarzasty, Polska 2022, 7' dubbing

Królewna Bianka ma wielką ochotę na coś słodkiego, ale niestety skończyły się jej zapasy ciast, cukierków i galaretek. Wraz z chomikiem Albertem wyrusza więc na wyprawę, by odnaleźć… kopalnię cukru! Bo skoro istnieje kopalnia soli, to musi też być taka, gdzie na suficie jest tort, a na ścianach lizaki. 

Wielki piknik, Picknick met taart, 4–7, reż. Mascha Halberstad, Tom Van Gestel, Mercedes Marro, Niderlandy 2012, 22' lektor

Kiedy na niebie nie ma ani jednej chmury, to znak, że… czas na piknik! Wszystkie okoliczne zwierzaki przygotowują się na ucztę w piękny słoneczny dzień. Ciekawski Lisek chce się dowiedzieć, co pysznego upiekła tym razem Pani Pieska. Przypadkiem staje się świadkiem… kradzieży ciast! Czy Liskowi uda się rozwikłać zagadkę i dowiedzieć, kto przechwycił torty? Animacja powstała na podstawie słynnej książki obrazkowej Thé Tjong-Khinga, jednego z najbardziej uznanych niderlandzkich ilustratorów.

Wielki piknik – zestaw filmów

Twoja ocena 0/5