6+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Ariol – zestaw filmów

reż. Mathias Varin
Francja 2023 / 48’, polski lektor
polski lektor

Pełny energii Ariol nie wie, co to nuda! Jednego dnia marzy o wcieleniu się w rolę śmiałego rycerza, innym razem musi wykazać się prawdziwą odwagą i stanąć w obronie swoich przyjaciół.

Dla niebieskiego osiołka Ariola i paczki jego wiernych przyjaciół każdy dzień to okazja do nowych, fantastycznych przeżyć! Tym razem zobaczymy m.in. kulisy kręcenia filmu historycznego, do którego obsady Ariol pragnie dołączyć, by zagrać dzielnego rycerza. Okazuje się jednak, że śmiałością i zdecydowaniem może się wykazać w innej, bardziej codziennej sytuacji – kiedy widzi, że starsi uczniowie dokuczają jednemu z jego kolegów, bez wahania staje w jego obronie. Ten francuski serial animowany oparty jest na popularnym komiksie autorstwa Emmanuela Guiberta z ilustracjami Marca Boutavanta.

Czy wiesz, że…

pierwsza książka opowiadająca o Ariolu została wydana w 2008 roku, a do tej pory w polskim tłumaczeniu ukazało się aż 10 tomów z przygodami zakręconego osiołka?

Filmy w zestawie

Ariol na planie filmowym, Ariol: Le film coucoule

Całe miasto żyje tylko jednym wydarzeniem – wkrótce okolica stanie się planem filmowym dla produkcji rozgrywającej się w średniowieczu! Ariol jest zachwycony wizją dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i niezliczonych przygód. Bez zastanowienia biegnie na casting, by spróbować swoich sił i dołączyć do grona aktorów. Niestety na miejscu okazuje się, że wszystkie role są już obsadzone… Czy mimo to uda mu się zdobyć wymarzoną rolę w filmie? 

Sprawa Łabagana, Ariol: L’affaire Pouyastruc

Podczas jednej z przerw na szkolnym boisku dochodzi do kłótni między dziećmi. Okazuje się, że kilkoro uczniów ze starszej klasy dokucza Łabaganowi. W jego obronie staje odważna Petula, obiekt westchnień Ariola. By pomóc chłopcu i zaimponować koleżance, Ariol i Ramono postanawiają wykazać się odwagą i determinacją. Aby chronić Łabagana, odprowadzają go do domu, by czuł się bezpieczniej. Czy to wystarczy, by starsi uczniowie przestali zakłócać spokój chłopca?

Twórcy

reżyseria Mathias Varin
scenariusz Emmanuel Guibert, Marc Boutavant
montaż Mathieu Seguin
muzyka Jean-Pierre Pilot, Fabien Cahen
producent Reginald de Guillebon, Pierre Meloni
produkcja Folimage, Centre National du Cinéma et de l’image animée, Canal+
właściciel praw Folimage

Ariol – zestaw filmów

Mathias Varin

Twoja ocena 0/5