6+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Dolina Muminków – zestaw filmów

reż. Jay Grace
Finlandia, Wielka Brytania 2022 / 66’, polski lektor
polski lektor

Podróże, przygody i przyjaciele – oto czym wypełniony jest czas pogodnych stworków mieszkających w Dolinie Muminków. Czego tym razem nauczą się Muminek i jego towarzysze?

Najlepsze w podróżowaniu jest to, że można wrócić do domu, zobaczyć bliskich i usiąść z kubkiem herbaty na ulubionej werandzie. Przekonują się o tym Muminki, które odbywają daleką morską podróż, nawet jeśli to, co zastaną u jej celu, nieco je zdziwi… Ducha przygody ma w sobie również Muminek, który przekona się, że nie trzeba zwiedzać odległych krain, by doświadczyć czegoś nowego. Wspólna praca nad pomysłowymi wynalazkami sprawi, że Migotek i Muminek polubią się i przekonają, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń i wzajemna akceptacja, nawet małych wad. Wybierzcie się z nami w podróż do Doliny Muminków i poznajcie kolejne perypetie sympatycznych trolli! 

Czy wiesz, że…

Dolina Muminków istnieje naprawdę? Dla autorki książek, Tove Jansson, inspiracją do stworzenia literackiej krainy stała się wyspa Klovharu w Zatoce Fińskiej.

Filmy w zestawie

Powrót do domu, Homecoming

Rodzina Muminków wreszcie kończy swoją morską wyprawę. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Jednak po powrocie okazuje się, że ktoś… postanowił w nim zamieszkać. Dodatkowo w okolicy pojawił się tajemniczy mędrzec, który głosi przedziwne hasła i ustanawia w Dolinie nowe zasady, a właściwie ich całkowity brak… Czy Muminkom uda się pojednać skłóconą społeczność i przywrócić dawny porządek?

Wielka przygoda Muminka, Moomintroll’s Grand Adventure

Muminek chciałby przeżywać mnóstwo przygód, ale podczas jego morskiej wyprawy nie dzieje się zbyt wiele… Aż do momentu, kiedy nieoczekiwanie trafia na… zagadkową wyspę i poznaje tam doświadczonego, choć nieco ekscentrycznego podróżnika. W tym samym czasie bliscy Muminka nieco się niepokoją i postanawiają wyruszyć na jego poszukiwania. 

Wynalazki Migotka, Inventing Snork

Migotek nie przepada za przyjęciami i zabawą – to rozsądny konstruktor i wynalazca, który najlepiej się czuje, pracując w skupieniu w swoim warsztacie. Pewnego dnia Panna Migotka postanawia zapoznać swojego brata z Muminkiem. Co wyniknie z tego spotkania? Czy uda im się współpracować i wpaść na pomysł wynalazku do zjednywania sobie przyjaciół?

Twórcy

reżyseria Jay Grace
scenariusz Mark Huckerby, Nick Ostler, na podstawie książek Tove Jansson
muzyka Samuli Kosminen, Jarmo Saari, Pekka Kuusisto
producent Stephen Dorrane, Marion Edwards, Marika Makaroff, Jen Powell
produkcja Gutsy Animations, YLE Draama
polski dystrybutor Canal+ Polska

Dolina Muminków – zestaw filmów

Jay Grace

Twoja ocena 0/5